Dziesięcioro uczniów LO w finale Ogólnopolskiego Konkursu „Produkcik 2022”.

Produkcik 2022

Mega pozytywne spotkanie. Dziesięcioro uczniów LO, którzy jako jedyni z Zachodniopomorskiego zakwalifikowali się do finału Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo „Produkcik 2022”. Z całej Polski o udział w tym finale starało się niemal 400 zespołów. Ale udało się to tylko 20.
UWAGA!! Dwa zespoły z LO im. Mieszka I !!!
Główną nagrodą jest reprezentowanie Polski na takim samym konkursie, ale już o randze międzynarodowej, który odbędzie się w Estonii.
Pierwszy zespół to: Amelia Krawczuk Amelia Surudo. Weronika Ozimek, Oliwia Błażejewska i Kaja Rasin. Dziewczyny postawiły na rękodzieło z ekologicznych materiałów (breloczki, zakładki do książek, biżuteria, magnesy na lodówki itp.) Ich firma nazywa się Artificia.
Drugi zespół to: Julia Kocioł, Roksana Jon , Jakub Krzak, Bogusław Kłosowski i Rafał Puchała. W swojej firmie Creators Team postawili na nowoczesne technologie, a konkretnie wydruki/wyroby z drukarki 3D, a także naprawy sprzętu komputerowego. W przyszłości chcieliby jeszcze rozwinąć działalność o recykling zużytego już sprzętu komputerowego.

Opiekunem grupy jest znana w naszym mieście, świetna nauczycielka Lidia Sokołowska notabene kiedyś mój profesor od matematyki. Wszyscy pojadą do Warszawy urzędowy busem.

źródło: Paweł Sujka
Foto. Hanna Nowak

Zostaw komentarz

ewyspiarz.info - Serwis Informacyjny.