Kolejny transport darów z Świnoujścia wyjechał do Ukrainy. Zbiórka TRWA!

transport darów

Kolejny transport darów dla Ukrainy, w tym partnerskiego miasta Truskawiec wyjechał 17 marca z Świnoujścia. Z transportem wieziemy dla naszych sąsiadów nie tylko przedmioty, ale i jasny komunikat – nie jesteście sami.

Dzięki ofiarności mieszkańców Świnoujścia do Ukrainy zostały przekazane m.in. artykuły żywnościowe o dłuższym terminie przydatności, artykuły higieniczne (m.in. pampersy dla dzieci i dorosłych, pasty do zębów, żele pod prysznic), środki medyczne (m.in. bandaże, gaziki, rękawiczki i maseczki) itp.. W transporcie znalazły się dary. które zbieraliśmy w siedzibie „Platforma Obywatelska” oraz w Miejskim Domu Kultury.

Nie udałoby się tyle zebrać bez wielkiej ofiarności mieszkańców naszego miasta i sąsiadów z zachodniej granicy.

Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel – to piękna i budująca postawa w tym szczególnym czasie próby. Wyrazy solidarności z Ukrainą znajdujemy w Świnoujściu na każdym kroku. Na każdym kroku powtarzamy też – STOP WOJNIE i z tym przesłaniem działamy dalej!

Dla osób, które chciałyby wesprzeć uchodźców przebywających na terenie naszego miasta oraz bohaterskiej Ukrainy, czynny jest punkt w siedzibie „Platforma Obywatelska”, przy ulicy Monte Casino 16/1 – od poniedziałku do piątku, w godz. 16,00 do 18,00.
W sobotę od 12,00 do 14,00.

Dzięki społecznej zbiórce udało się opłacić paliwo na transport.

ewyspiarz

Zostaw komentarz

ewyspiarz.info - Serwis Informacyjny.