KRAJ | Ławka za 100 tys. zł w opłakanym stanie

patriotyczna ławka

W każdym z 16 wojewódzkich miast miała stanąć „patriotyczna ławka”. O instalacjach zrobiło się głośno po tym, jak okazało się, że żeby z nich korzystać, trzeba zapoznać się z długim regulaminem.

Ławeczki z wiatami w kształcie Polski sfinansował podlegający premierowi Bank Gospodarstwa Krajowego. Płacił po ponad 100 tys. zł za każdą (łącznie 1,6 mln zł). Jak ustaliła Wirtualna Polska, akcja jest jednak częścią kampanii promocyjnej rządu. Mateusz Morawiecki przeznaczył na nią dodatkowe 5 mln zł – ze środków na pilne i nieprzewidziane wydatki państwa.

Zdjęcia rozstawionych w różnych miastach ławeczek z wiatami w kształcie konturów Polski zalały media społecznościowe. A z nimi – tysiące krytycznych i humorystycznych komentarzy oraz memów i filmików z ławeczkami w roli głównej.

patriotyczna ławka
Ławka, którą postawiono nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu, nie przetrwała konfrontacji z deszczem.
„Uszkodzone zostały drewniane elementy konstrukcji. Z okalających samą ławkę biało-czerwonych konturów Polski i niebieskiego podestu schodzi farba” – opisuje TVN24.

Jak ustaliła Wirtualna Polska, 26 lipca br. premier Mateusz Morawiecki wydał zarządzenie o przyznaniu kancelarii premiera 5 mln zł „z przeznaczeniem na realizację kampanii społecznej dotyczącej współfinansowania i finansowania z budżetu państwa i państwowych funduszy celowych zadań inwestycyjnych pn. „Inwestycje z polską flagą””.

ewyspiarz

Zostaw komentarz

ewyspiarz.info - Serwis Informacyjny.


Dodaj komentarz