Świnoujście z umową na 5 nowych autobusów

5 nowych autobusów

Najpóźniej za rok Komunikacja Autobusowa odbierze 5 nowych autobusów wyprodukowanych przez Solaris Bus & Coach. Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz podpisał w tej sprawie umowę. Koszt zakupu nowych autobusów to 6,9 mln złotych, z czego 4,2 mln złotych to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

– Jesteśmy gotowi dostarczyć autobusy jeszcze przed wakacjami przyszłego roku – powiedział Waldemar Wlazło, Dyrektor Sprzedaży Regionu Południowo-Zachodniego Solaris Bus & Coach.

Zamówienie było podzielone na dwie części. Pierwsza dotyczyła dwóch autobusów o długości od 10,2 do 10,5 metrów i pojemności 75-88 pasażerów, w tym co najmniej 23 miejsca siedzące. Natomiast druga to 3 pojazdy o długości 11,5 do 12,2 metrów i pojemności 85-98 pasażerów z przynajmniej 27 miejscami siedzącymi.

Wymagane były m.in. niska podłoga, klimatyzacja i ogrzewanie, porty USB do ładowania urządzeń mobilnych, monitoring i kamery zewnętrzne, system informacji pasażerskiej i system zliczania pasażerów.

Kolejnym wymogiem była niskoemisyjność – napęd spalinowy Diesla spełniający normę EURO 6, silniki o mocy co najmniej odpowiednio 200 i 220 kW oraz pojemności odpowiednio 6,5-11 l i 9,2-11 l) oraz dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Dla obu części zamówienia oferty złożyła firma Solaris Bus & Coach. Oferta za pierwszą część to 2. 718 300 zł brutto, a drugą – 4. 225 050 zł brutto.

– Nowe autobusy będą miały wewnątrz zamontowane stojaki na rowery i dodatkowo haki holownicze do przyczep przystosowanych do przewozu rowerów – dpowiedział Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. – Dzięki takim rozwiązaniom rowerzyści nie będą mieli problemu z przejazdem komunikacją miejską przez tunel pod Świną.

Wraz z zawarciem umów dostawy podpisano trójstronne umowy gwarancyjno-serwisowe pomiędzy Solaris Bus & Coach jako Wykonawcę, Gminę-Miasto Świnoujście jako Zamawiającego oraz Komunikację Autobusową jako Użytkownika.

fot. Solaris Bus & Coach

Zostaw komentarz

ewyspiarz.info - Serwis Informacyjny.