Wiec solidarności z Ukrainą na placu Wolności w Świnoujściu „Jesteśmy z Wami!”

Wiec solidarności z Ukrainą

Świnoujście solidarne z Ukrainą. Solidarność z narodem ukraińskim okazali mieszkańcy Świnoujścia, którzy wzięli udział w niedzielnym (27 lutego) wiecu solidarności na Placu Wolności.
Od czwartku, po ataku Rosji na naszego sąsiada, w polskich miastach odbywają się spotkania pod hasłami „Solidarni z Ukraina”.

Na wiec przybyli przedstawiciele każdej strony sceny politycznej, były władze miasta z Prezydentem Świnoujścia Januszem Żmurkiewiczem i Przewodnicząca Rady Miasta Elżbietą Jabłońską; zjawili się nie tylko Świnoujścianie, ale także bardzo liczna grupa mieszkający i pracujący w naszym mieście obywateli Ukrainy. Na placu Wolności zebrało się kilkaset osób.

Ważne jest okazywanie solidarności z narodem, który jest naszym sąsiadem, a który przeżywa w tej chwili traumę… który spotkała tragedia nie widziana w tym rejonie świata od 70 lat. Te gesty mają znaczenie, ale wiem, że idą za nimi konkretne działania. Trwają zbiórki rzeczy, które są niezbędne Ukraińcom, zarówno tym, którzy zostali w ojczyźnie, jak i tym, którzy uciekają przed wojną i szukają schronienia w Polsce – mówią zgromadzeni na wiecu przedstawiciele naszych władz w Świnoujściu.

Takie gesty uświadamiają i pokazują Europie, Polakom, że to nie jest wojna wyłącznie Ukrainy, i mimo że toczy się na jej terenie i przelewana jest krew ukraińskich żołnierzy, jest to również nasza sprawa. Bo to o ideały i wartości zachodniego cywilizowanego świata walczy naród ukraiński, a te bliskie są również nam Polakom i Europejczykom.

foto. ewyspiarz.info / Ryszard Zabielski
➡️ Śledż nas na Facebooku


Zostaw komentarz

ewyspiarz.info - Serwis Informacyjny.