parkrun Świnoujście

#283 parkrun Świnoujście

Czwarty dzień marca roku pańskiego 2023. Park Zdrojowy, wczesna godzina poranna – dla niektórych 9.00 skoro świt. Barwne postaci półświatka lekkoatletycznego powoli gromadzą się ni to przypadkiem w pobliżu boiska wielofunkcyjnego, tuż przy linii startu parkrunu.

Sprawne oko Run Directora wychwyciło 17 dziewcząt oraz 25 chłopaków. Przedział wiekowy nieokreślony, ale sądząc po wysportowanych sylwetkach wszyscy piękni i młodzi. Rozmawiają ze sobą, omawiają zapewne taktyki na najbliższą godzinę, dogrzewają mięśnie, sprawdzają uprzęże swoich czworonożnych pupili, ostatnie łyki izotoników, włączenie zegarków i … wystartowali na znak sygnał. Stopery ruszyły, skanery zapracowały, tokeny zostają przeliczone i ułożone do wydania, fotograf szuka jak najlepszego miejsca do pracy, herbata spróbowana – wyszła jak zawsze pyszna.

parkrun Świnoujście
parkrun Świnoujście

I tak oto przedstawia się scenariusz #283 parkrun Świnoujście. Jako, że jest to pierwszy parkrun w miesiącu został pobity rekord miesięcznej frekwencji (oczywiście rekord jak najbardziej do pobicia). W dniu dzisiejszym udział wzięło 42 parkrunerów. Choć idea przedsięwzięcia zakłada, że najważniejszy jest udział, to jest to bieg z pomiarem czasu a zatem można też się pościgać. I w ściganiu tym podium w kategorii kobiet wyglądało następująco: Sandra LAUDIEN (26:32), Agnieszka GRYMUŁA (26:45) i Patrycja APERLIŃSKA (27:21). W kategorii mężczyzn bezkonkurencyjni dzisiaj okazali się: Radosław NOWAK (20:58), Adam GIL (23:04 debiut w naszej lokalizacji) oraz Marek GRYMUŁA (24:07). Najszybszym oczywiście gratulujemy wyników a pozostałym gratulujemy udziału – dla nas wszyscy jesteście zwycięzcami. Odnotowano 4 debiuty w świnoujskiej lokalizacji oraz 1 rekord życiowy na tymże dystansie. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć pod podanym adresem – zapraszamy do lektury: https://www.parkrun.pl/swinoujscie/results/latestresults/
#283 parkrun Świnoujście zorganizowało 11 wolontariuszy. Ich jak zwykle profesjonalne wsparcie pozwala co tydzień sprawnie i bezpiecznie przeprowadzić bieg oraz skutecznie sklasyfikować biorących w nim udział zawodników. Dziękujemy za Waszą pracę, poświęcenie wolnego czasu i atmosferę, którą tworzycie podczas tych spotkań – jesteście najlepsi na świecie.

parkrun Świnoujście

A za tydzień, ponownie spotkajmy się w Parku Zdrojowym. Będziemy na Was czekać z ekipą wolontariuszy, którzy przygotują specjalnie dla Was #284 parkrun Świnoujście. Widzimy się w najbliższą sobotę o godzinie 9.00 na parkowych alejkach. Jest do pobicia miesięczny rekord uczestników – zróbmy to!

Tekst: Zbyszek Kosel
Słitfocie: Marcin Ruciński

Facebook komentarze
Translate »