Obywatelska Kontrola Wyborów
parkrun Świnoujście

7. urodziny parkrun Świnoujście

Jeszcze nie przebrzmiały fanfary z uroczystego otwarcia tunelu pod Świną, a tu już następna feta i to podwójna. Parkrun Świnoujście świętował swoje urodziny w dzień trzysetnego spotkania. Tak, tak to już tyle razy spotkaliśmy się w parku, a zdaje się, że tak niedawno pełni obaw i stresu rozpoczynaliśmy naszą parkrunową przygodę.
1 lipca 2023 roku przeszedł do historii. Nasze urodziny były naprawdę wyjątkowe. Pogoda dopisała, uczestnicy przybyli w liczbie 81 (33 kobiety i 48 mężczyzn), a 23 wolontariuszy spisało się jak zawsze na szóstkę, bo piątka to zdecydowanie za mało.
Tłumnie, dumnie i radośnie, gdy już minęła godzina 9.00 w drogę wyruszyli biegacze, chodziarze i towarzyszące im czworonogi i w tym samym składzie, choć w różnym czasie stawili się na mecie. Wśród nich było 12 debiutantów, a 5 osób ustanowiło swoje życiówki na naszej pięknej ale nie najłatwiejszej trasie. Tym razem najmniej czasu na przebycie parkowych 5 kilometrów potrzebowali panowie: Daniel Szlaga (19:06), Dawid Kalinin (19:36) i Tadeusz Sambak (19:58) oraz panie: Natalia Tomaszewska (22:56), Agata Pełka (25,17) i Katarzyna Kaleta (26,40). Według współczynnika wieku, który jest wynikiem procentowym kategorii wiekowych, obliczanym co 5 lat, w stosunku do zarejestrowanych biegaczy z całego świata, u nas najlepsi byli Tadeusz Sambak (76.29%) i Teresa Domalewska (70.89%). Gościliśmy biegaczy z Gdyni, Ziębic, Oświęcimia, Chrzanowa, Grudziądza, Jarocina, Szczecina, Kęt i z niemieckiej części wyspy Uznam. Wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów.
Szczegółowe wyniki znajdziecie tu: https://www.parkrun.pl/swinoujscie/results/latestresults
Część rekreacyjna parkrun miała charakter konsumpcyjno-konwersacyjny. Wszyscy częstowali się wspaniałym urodzinowym tortem, smacznymi ciastami i rogalikami przygotowanymi przez nasze wolontariuszki. Nadmienię tu, że wszystko zostało skonsumowane do ostatniego okruszka, a było w czym wybierać!
Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie, za wspaniałą zabawę i za to, że możemy wspólnie bawić się bieganiem, a już za tydzień zapraszamy na # 301 parkrun Świnoujście.

Zespół parkrun Świnoujście
Autor notatki: Joanna Szafrańska

foto. ewyspiarz.info / Ryszard Zabielski
➡️ Śledż nas na Facebooku | ewyspiarz.info


Facebook komentarze
Dopilnujmy, by wybory były uczciwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »