28 kwietnia w Bydgoszczy rozegrano Ogólnopolski Finał Drużynowych Biegów Przełajowych, jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu szkolnej lekkoatletyki. W kategorii Licealiady wystartowało 11 najlepszych drużyn z całej Polski, a wśród nich reprezentantki województwa zachodniopomorskiego – ambitne i waleczne dziewczęta z „Mieszka”.
Mimo że zespół musiał radzić sobie w niepełnym składzie, zawodniczki od pierwszych metrów pokazały charakter. Biegły odważnie, konsekwentnie i z pełnym zaangażowaniem, nie odpuszczając żadnej rywalki. Ich determinacja przełożyła się na fantastyczny rezultat – brązowy medal 🥉 i miejsce na podium wśród najlepszych drużyn w kraju.
To osiągnięcie jest dowodem nie tylko na wysoki poziom sportowy, ale także na ogromną pracowitość i konsekwencję młodych biegaczek, które na co dzień łączą naukę z wymagającymi treningami.
Skład medalowej drużyny:
- 🥉 Julia Sieroczek (3b)
- 🥉 Justyna Guzenda (3b)
- 🥉 Daria Romanowska (3a)
- 🥉 Oliwia Stelmaszczyk (2b)
- 🥉 Julia Jagusz (2a)
- 🥉 Marta Nieśpelska (1a)
- 🥉 Martyna Stefaniak (1a)
Większość zawodniczek trenuje w klubach lekkoatletycznych pod okiem doświadczonych szkoleniowców: Janusza Walkowiaka, Krzysztofa Walkowiaka oraz Adama Wielechowskiego. To również ich sukces – potwierdzenie, że systematyczna praca i mądre prowadzenie przynoszą efekty.
Dziewczyny pokazały ogromną siłę, determinację i sportowy charakter. Ten medal to powód do dumy dla całej społeczności szkolnej i piękny przykład, że pasja połączona z konsekwencją prowadzi do wielkich rzeczy.
Brawo! Jesteście inspiracją dla młodszych uczniów i dowodem, że warto walczyć do końca.
Ewyspiarz.infoi
Świnoujście z bliska Twoje miasto. Twoje historie – Świnoujścia i okolic

