Biegacze Świnoujście | Kolejny biegowy weekend za Nami

Biegacze Świnoujście

W niedzielę 10.04.2022r. odbyła się 48. edycja Maratonu Dębno, w ramach którego rozegrane zostały 42. PZLA Mistrzostwa Polski Kobiet i 92. PZLA Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Maratonie. Zawodnikom przyszło się ścigać w trudnych warunkach pogodowych. Walczyli z wiatrem, deszczem, a nawet gradobiciem. Maraton Dębno, jest pierwszym z biegów zaliczanych do tak zwanej Korony Maratonów Polskich. Z pewnością dołączenie do tego elitarnego grona jest miłą nagrodą za trud i ciężką pracę na treningach. Wielu zdobywców odznaki właśnie dzięki temu dokonaniu zostało sławnymi w swoich lokalnych środowiskach.

Tradycyjnie, nasze miasto znów miało swoją reprezentację, która dzielnie pokonała 42,195 km:

· Karolina Romańska 03:29:15, 3 msc PZLA Mistrzostwach Polski MASTERS K35 oraz 9 msc w 42. PZLA Mistrzostwach Polski Kobiet (Stowarzyszenie „Biegacze Świnoujście”, klub RK Athletics Warszawa);

· Joanna Rzemieniecka-Grudzień 03:38:02 – nowy Rekord Życiowy ;

· Marek Jasiuchna 04:01:38 ;

· Piotr Kudaś 03:56:29 ;

· Piotr Maćkowiak 03:32:43 – – nowy Rekord Życiowy.

Nie mniej pogodowych atrakcji mieli uczestnicy 6. Gdańsk Maraton, który w pełnej formule powrócił po dwóch latach. Impreza przyciągnęła w sumie około 2,5 tysięcy biegaczy, którzy rywalizowali w sześciu kategoriach wiekowych.

Nie zabrakło oczywiście naszych biegowych koleżanek i kolegów:

· Magda Sobkowiak czas: 04:35:38;

· Katarzyna Storek czas: 04:15:57 (Stowarzyszenie „Biegacze Świnoujście”) ;

· Robert Sobkowiak (MKL Maraton Świnoujście) czas: 03:11:33 – nowy Rekord Życiowy.

Dodatkowo miło nam poinformować, że Monika Szymańska wystartowała i szczęśliwie ukończyła Półmaraton Błędnych Skał organizowanym w Kudowie Zdroju. Trasa prowadziła szlakami turystycznymi polskich i czeskich Gór Stołowych. Jest wymagająca technicznie, z dużymi przewyższeniami i przeszkodami terenowymi w postaci skał i stromych zakrętów. Na tegorocznej trasie nie zabrakło dużych opadów śniegów i zalodzenia. Monika uzyskała czas 02:44:44 jednocześnie zajmując 8 msc wśród kobiet.

Swoich reprezentantów mieliśmy również w Gnieźnie podczas tegorocznego XIX Biegu Europejskiego. Magdalena Mikiewicz (czas: 00:59:07) i Agnieszka Szopa – Poppel (czas: 00:58:52) wraz z ponad 700 uczestnikami przemierzyli 10 km trasę ulicami uroczego Gniezna.

Wszystkim składamy ogromne gratulację !!!

Zarząd

Stowarzyszenia „Biegacze Świnoujście”

Zostaw komentarz

ewyspiarz.info - Serwis Informacyjny.