Gmina Miasto Świnoujście otrzymała z Rządowego Programu Mieszkania Komunalne na budowę 64 nowych mieszkań przy ulicy Ludzi Morza

Budowa 64 nowych mieszkań przy ulicy Ludzi Morza

Ponad 29,8 mln złotych Gmina Miasto Świnoujście otrzymała z Rządowego Programu Mieszkania Komunalne na budowę 64 nowych mieszkań przy ulicy Ludzi Morza oraz remont klatki B już istniejącego budynku przy ulicy Modrzejewskiej 20. Czek na pieniądze odebrała w Ministerstwie Rozwoju i Technologii I Zastępca Prezydenta Świnoujścia Barbara Michalska.
Na 25 samorządów, które również otrzymały takie rządowe wsparcie, Gmina Miasto Świnoujście otrzymała najwyższą kwotę.
– Występowaliśmy o ponad 24,7 mln złotych na budowę nowych mieszkań przy ulicy Ludzi Morza oraz ponad 5,1 mln złotych na przebudowę lokali w budynku przy ulicy Modrzejewskiej i tyle dostaliśmy – mówi Barbara Michalska.
W klatce B bloku przy ulicy Modrzejewskiej 20 dzięki przebudowie dotychczasowe lokale socjalne zyskają nowy, wyższy standard. Jednopokojowe lokale ze wspólną kuchnią na korytarzu zostaną przebudowane na dwupokojowe mieszkania z aneksem kuchennym.
Z kolej nowe mieszkania powstaną na terenie, gdzie wcześniej znajdowała się remiza strażacka. W dwóch blokach (jedno i dwuklatkowym) będzie w sumie 64 lokali jedno, dwu i trzypokojowe. Otrzymają je osoby z listy oczekujących na mieszkania komunalne. Inwestycje poprowadzi TBS Lokum. Przetarg na wyłonienie wykonawcy już został ogłoszony. Przewidywany czas budowy to 28 miesięcy od chwili podpisania umowy z wybranym wykonawcą. A szacowany koszt budowy to 30 mln złotych brutto.
To kolejne mieszkania wybudowane przez miasto. W 2020 roku przy ulicy Steyera oddaliśmy do użytku w sumie 100 nowych mieszkań: 52 komunalne i 48 czynszowych na wynajem. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że potrzeby są większe, krok po kroku, systematycznie w ramach możliwości, staramy się zaspokajać potrzeby mieszkaniowe naszych mieszkańców.

BIK UM Świnoujście

Facebook komentarze
Translate »