Budowa tunelu – RAPORT Z POSTĘPU PRAC / 08 III – 14 III 2021

tunel w Świnoujściu

Maszyna TBM znajduje się w fazie startu – w zeszłym tygodniu ułożono sześć pierwszych ringów w komorze startowej i przewiercono ścianę szczelinową w szybie startowym. Rozpoczęto także wiercenie w bloku wykonanym technologią jet-grouting.

Na bieżąco odpompowywana jest woda zarówno z komory startowej, jak i z rampy dojazdowej. Przypomnijmy, rampa i tunel wykonywane są metodą stropową – obejmują odcinek od segmentu pierwszego do jedenastego. Trwa wykop podstropowy w segmentach od S8 do S11. Wylano już podbeton pod płytę denną w segmencie ósmym.

W zakładzie STP (Slurry Treatment Plant) prowadzona jest separacja urobku, dzięki czemu będzie można go ponownie wykorzystać przy drążeniu tunelu.

W zakładzie prefabrykacji produkowane są segmenty obudowy tunelu, które następnie są transportowane na plac składowy oraz do komory startowej, by Wyspiarka mogła je ułożyć.

Kontynuowane są roboty drogowe ziemne, a także profilowanie, uzupełnienie i zagęszczanie podłoża pod drogę DK 93. Budowana jest kanalizacja tłoczna oraz deszczowa.

pod Świną

➡️ czytaj dalej


Zostaw komentarz / Facebook