Budowa tunelu w Świnoujściu – RAPORT Z POSTĘPU PRAC / 22 III – 28 III 2021

Budowa tunelu w Świnoujściu

Wyspiarka pokonała blok wejściowy (15 metrów cementogruntu) i drąży już w gruncie. W ubiegłym tygodniu zmontowano 28 pierścieni docelowych, co oznacza, że łącznie ułożone są już 32 docelowe ringi.

Cały czas trwają prace w komorze startowej. Z jej wnętrza odpompowywana jest woda. Na styku segmentu jedenastego i dwunastego demontowane są ściany szczelinowe. Trwa odwadnianie także rampy i tunelu wykonywanego metodą stropową – segmenty od pierwszego do jedenastego. W segmentach S10 – S11 prowadzone są roboty konstrukcyjne.

W zakładzie STP (Slurry Treatment Plant) trwa separacji urobku od płuczki wiertniczej. Oczyszczony urobek jest transportowany na miejsce składowania przy ulicy Karsiborskiej.

W zakładzie prefabrykacji nieustająco produkowane są segmenty obudowy tunelu. Następnie są one przewożone na plac magazynowy, a w odpowiednim czasie do komory startowej.

Kontynuowana jest przebudowa i budowa sieci uzbrojenia terenu. Wykonywana jest kanalizacja tłoczna oraz deszczowa. Trwają roboty drogowe – ziemne oraz profilowanie, uzupełnienie i zagęszczanie podłoża pod drogę DK 93.

Z kolei po drugiej stronie Świny, w komorze odbiorczej TBM trwa demontaż rozpór tymczasowych.

Odpompowywana jest woda z wnętrza rampy dojazdowej. Prowadzone są roboty ziemne i konstrukcyjne w segmentach od czwartego do szesnastego rampy.

Przebudowywana jest sieć gazu średniego ciśnienia, sieć elektroenergetyczna średniego napięcia oraz sieci teletechniczne.

Prowadzone są roboty drogowe. M. in. skracany jest bajpasu ulicy Fińskiej w rejonie stacji Orlen. Trwa odhumusowywanie rejonu ronda.

żródło: Wykonawca
foto. ewyspiarz.info
➡️ Śledż nas na Facebooku


Zostaw komentarz / Facebook