Co z tunelem w Świnoujściu

Co z tunelem w Świnoujściu?

W czerwcu kierowcy będą mogli już z niego korzystać – zapewnił wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk. Przeprawa połączy wyspę Wolin z wyspą Uznam. Ma zakończyć problemy komunikacyjne mieszkańców Świnoujścia.

Jak informował rzecznik prasowy prezydenta Świnoujścia Jarosław Jaz, pozwolenie na użytkowanie tunelu pod Świną, które umożliwi jego otwarcie, ma zostać wydane 20 czerwca. Nieoficjalnie mówi się o otwarciu tunelu 25 czerwca.

Z tej okazji władze miasta planowały huczną uroczystość dla mieszkańców i gości przebywających w naszym mieście.
Planowano wspólny marsz tunelem i wiele innych atrakcji, ale na przeszkodzie stanęły władze wyższego szczebla, które zabroniły marszu. Względy bezpieczeństwa samych uczestników były decydujące w podjęciu takiej, a nie innej decyzji. Policja podała prosty przykład zagrażający bezpieczeństwu uczestnikom marszu. Wystarczy, że ktoś nieodpowiedzialny, albo w celowy sposób krzyknie o podłożonej bombie w tunelu. Jak sądzicie? Co się stanie z tłumem liczącym kilkaset osób. Strach i panika, żeby jak najszybciej wydostać się z tunelu. Prezydent miasta postanowił nie odpuszczać i pracuje nad alternatywnym rozwiązaniem uczczenia tunelu pod Świną. Pomysłów jest kilka. Brane są pod uwagę autobusy i kolejki turystyczne, a może znajdzie się inne rozwiązanie. Macie pomysł, to zostawcie w komentarzach na Facebooku pod artykułem.

————————–
Inwestorem jest Świnoujście, a inwestorem zastępczym – szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Wykonawcą jest konsorcjum firm PORR/Gülermak. Koszt budowy to ponad 900 mln zł, z czego prawie 775,7 mln zł pochodzi ze środków unijnych. Pozostałą część Świnoujście dokłada z własnego budżetu.

foto. ewyspiarz.info / Ryszard Zabielski
➡️ Śledż nas na Facebooku | ewyspiarz.info


Facebook komentarze
Translate »