DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE W RAMACH WSPÓŁZAWODNICTWA SZKÓŁ

Biegi Przełajowe

W dniu 13 kwietnia 2022 r. na Stadionie Miejskim w Świnoujściu odbyły się Drużynowe Biegi Przełajowe w ramach Igrzysk Dzieci rocznik 2011 i młodsi oraz 2010-2009; Igrzysk Młodzieży Szkolnej rocznik 2008-2007 i Lecaliada rocznik 2002 i młodsi. Trasa biegu przebiegała po części korony stadionu ze startem i metą na stadionie.

W zawodach wzięli udział reprezentanci 3 Szkół Podstawowych: SP1, SP4, SP6 oraz 3 Szkół Średnich: LO z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka, I LO Społeczne Fundacji „Logos”,CEZiT.

Drużyna składała się z czterech zawodników , a ich wyniki w przeliczeniu na punkty były sumowane. O kolejności miejsc decydowała najmniejsza liczba zdobytych punktów. Punkty przydzielane były według klucza: 1 miejsce – 1 pkt, 2 miejsce – 2 pkt, 3 miejsce – 3 pkt itd.

Trudny, przełajowy bieg był wyzwaniem nawet dla najlepszych biegaczy.

Zawody zostały podzielone ze względu na kategorie dziewczęta i chłopcy oraz rok urodzenia.

Dziewczęta rocznik 2011 i młodsze

I miejsce – Julia Dimowska – SP1

II miejsce – Michalina Rewaj – SP6

III miejsce – Oriana Jankowska – SP1

Chłopcy rocznik 2011 i młodsi

I miejsce – Tymon Zapędowski – SP1

II miejsce – Błażej Nowicki – SP1

III miejsce – Jan Nümberg – SP6

Dziewczęta rocznik 2010-2009

I miejsce – Paulina Ratomska – SP 1

II miejsce – Eva Kravchenko – SP1

III miejsce – Marta Nieśpielska – SP1

Chłopcy rocznik 2010-2009

I miejsce – Oskar Saganowski – SP4

II miejsce – Wiktor Jelonek – SP1

III miejsce – Jan Mathews – SP6

Dziewczęta rocznik 2008-2007

I miejsce – Urszula Stokowska – SP1

II miejsce – Karolina Żardecka – SP 1

III miejsce – Zuzanna Oleszkiewicz – SP1

Chłopcy rocznik 2008-2007

I miejsce – Dawid Pecyna – SP4

II miejsce – Kajetan Rupar – SP4

III miejsce – Szymon Wiśniewski – SP4

Dziewczęta rocznik 2002 i młodsze

I miejsce – Magda Karpińska – LO „ Logos”

II miejsce – Oliwia Piotrowska – LO „ Mieszko”

III miejsce – Hanna Szymańska – LO” Mieszko”

Chłopcy rocznik 2002 i młodsi

I miejsce – Mateusz Wojanrowski – LO „ Mieszko”

II miejsce – Hubert Wydra – LO” Mieszko”

III miejsce – Piotr Biesiadziński – CEZiT

Klasyfikacja drużynowa

Dziewczęta rocznik 2011 i młodsze

I miejsce – SP1

II miejsce – SP6

III miejsce – SP4

Chłopcy rocznik 2011 i młodsi

I miejsce – SP1

II miejsce – SP4

III miejsce – SP6

Dziewczęta rocznik 2008-2007

I miejsce – SP1

II miejsce – SP4

III miejsce – SP6

Chłopcy rocznik 2008-2007

I miejsce – SP4

II miejsce – SP6

III miejsce – SP1

Dziewczęta rocznik 2002 i młodsze

I Miejsce – LO „ Mieszko”

II miejsce – LO” Logos”

III miejsce – CEZiT

Chłopcy rocznik 2002 i młodsi

I miejsce – LO” Mieszko”

II miejsce – CEZiT

Pełny komunikat z zawodów na stronie www.osirwyspiarz

Na zakończenie zawodów trzech najlepszych zawodników w każdej kategorii wiekowej zostało nagrodzonych pamiątkowymi medalami, zaś w klasyfikacji drużynowej każda szkoła otrzymała okolicznościowy puchar ufundowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz”

Gratulujemy zawodnikom i zawodniczkom, podziwiamy i cieszymy się, że jest w Was sportowy duch, który zachęca do aktywności fizycznej.

OSIR „ Wyspiarz”

Zostaw komentarz

ewyspiarz.info - Serwis Informacyjny.