DRUŻYNOWY TRÓJBÓJ, DRUŻYNOWY CZWÓRBÓJ W RAMACH IGRZYSK DZIECI 2021/2022

DRUŻYNOWY TRÓJBÓJ

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w dniu 13 maja 2022 r. zorganizował na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Matejki 22, Drużynowy Trójbój klas IV ( rocznik 2011 i młodsi) oraz Drużynowy Czwórbój klas V-VII ( rocznik 2009 i młodsi).
Celem imprezy było wyłonienie najlepszych drużyn w kategorii dziewcząt i chłopców, które reprezentować będą nasze miasto w finałach wojewódzkich.
W ramach trójboju dziewcząt i chłopców, zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach lekkoatletycznych: 60m, skok w dal (ze strefy), rzut piłeczką palantową (80 g). Drużyna liczyła pięciu zawodników, suma 4 najlepszych wyników drużyny przeliczana była na punkty i stanowiła o miejscu drużyny.
Zaś w ramach czwórboju dziewcząt i chłopców, zawodnicy rywalizowali w takich konkurencjach jak: 60m, skok w dal (ze strefy), rzut piłeczką palantową (150 g), 600 m dziewczęta, 1000 m chłopcy. Drużyna liczyła sześciu zawodników, suma 5 najlepszych wyników drużyny (przeliczana wg tabel) stanowiła o miejscu drużyny.

Najlepsze wyniki indywidualne w Trójboju:
60m
I miejsce – Amelia Kulesza SP1 – 9,85 I miejsce – Szymon Szybisty SP6 – 9,45
II miejsce – Aleksandra Pancer SP6 – 9,97 II miejsce – Miłosz Kołacz SP6 -9,67
III miejsce – Alicja Sikorska SP2 – 10,06 III miejsce – Dawid Skrzypiec SP 4 – 9,67

Skok w dal
I miejsce – Nikola Kołodziejska SP 4 – 3,78 I miejsce – Dawid Skrzypiec SP 4 – 3,96
II miejsce – Jagna Szablewska SP2 – 3,66 II miejsce – Tymon Zapędowski SP1 – 3,94
III miejsce – Amelia Zamara – SP 1 – 3,60 III miejsce – Szymon Szybisty SP6 – 3,76

Rzut piłeczką palantową
I miejsce – Martyna Siwiec SP2 – 29,5 I miejsce – Alan Fajkowski SP1 – 35,5
II miejsce – Julia Nebesny SP6 – 26,5 II miejsce – Franciszek Drachal SP1 – 33
III miejsce – Aleksandra Pancer SP6 – 23 III miejsce – Miłosz Kołacz SP6 – 33

Punktacja drużynowa w Trójboju
Dziewczęta Chłopcy
SP2 – 611 pkt SP1 – 520 pkt
SP6 – 587 pkt SP6 – 478 pkt
SP1 – 572 pkt SP4 – 406 pkt
SP4 – 484 pkt SP2 -334 pkt
Najlepsze wyniki indywidualne w Czwórboju:
60m
I miejsce – Maja Major SP2 – 8,65 I miejsce – Filip Sudnik SP6 – 8,39
II miejsce – Andżelika Kopycińska SP1 – 8,94 II miejsce – Kacper Maciejewski SP1 – 8,89
III miejsce – Dominika Juszczyszyn SP4 – 9,09 III miejsce – Michał Woroncow SP4 – 8,95

Skok w dal
I miejsce – Andżelika Kopycińska SP1- 4,66 I miejsce – Dymitro Nikituk SP1- 4,80
II miejsce – Natalia Czarnowska SP1 – 4,26 II miejsc – Gerard Lewczuk SP1 – 4,57
III miejsce – Marta Nieśpelska SP1 – 4,24 III miejsce – Michał Woroncow SP4 – 4,43

Rzut piłeczką palantową
I miejsce – Małgorzata Błachnio SP6 – 34 I miejsce – Kacper Maciejewski SP1 – 50
II miejsce – Paulina Horbatowicz SP4 – 30 II miejsce – Antoni Krogulec SP1 – 38
III miejsce – Katarzyna Hoffman SP2 – 29 III miejsce – Olaf Marciniak SP6 – 37

600 m dziewczęta 1000 m chłopców
I miejsce Anastasiia Dzhuhan SP1- 1,58,34 I miejsce Rafał Kowalczyk SP6 – 3,18,64
II miejsce Julia Leonowicz SP6-2,00,02 II miejsce Kacper Maciejewski SP1 – 3,27,12
III miejsce Maja Major SP2 – 2,00,34 III miejsce Michał Woroncow SP4 – 3,27,19

Punktacja drużynowa szkół
Dziewcząt Chłopców
I miejsce SP1 – 1137 pkt I miejsce SP1 – 849 pkt
II miejsce SP6 – 925 pkt II miejsce SP4 – 627 pkt
III miejsce SP4 – 823 pkt III miejsce SP2 – 552 pkt
IV miejsce SP2 – 652 pkt IV miejsce SP6 – 595 pkt (niepełny skład drużyny)

Na koniec zawodów trzy pierwsze miejsca w konkurencjach indywidualnych nagrodzone zostały pamiątkowymi medalami, zaś w klasyfikacji drużynowej trzy pierwsze szkoły okolicznościowymi pucharami ufundowanymi przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”.
Pełny komunikat z zawodów na www.osir.swinoujscie.pl
Gratulacje

OSiR „Wyspiarz”

Zostaw komentarz

ewyspiarz.info - Serwis Informacyjny.