Finał zbiórki darów dla Ukrainy. Ilość ofiarowanych darów przerosła nasze oczekiwania.

Finał zbiórki darów

Świnoujścianie solidaryzują się z Ukrainą. W niedzielę, 13 marca nastąpił finał społecznej zbiórki darów dla Ukrainy, której organizatorem był nasz portal „ewyspiarz” oraz „Platforma Obywatelska” w Świnoujściu. Ilość ofiarowanych darów przerosła nasze oczekiwania. Potrzeb było wiele. Co można było przekazać?

Zbiórka obejmowała niemal wszystko co może się przydać:
koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace, ubrania, peleryny przeciwdeszczowe, środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, bieliznę damską, męską i dziecięcą, podpaski, pieluchy dziecięce i dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry, zestawy wielorazowych naczyń kuchennych: głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki, środki antyseptyczne/spirytus, maseczki wielorazowe itp.

Żywność: woda, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, makarony, płatki błyskawiczne, zapałki, baterie, zapalniczki, świece, zestawy medyczne itp.

Zainicjowana w ubiegłym tygodniu zbiórka darów dla Ukrainy trwała tylko tydzień, a jaka duża ofiarność darczyńców.. Wielkie podziękowania należą się mieszkańcom i mieszkankom Świnoujścia oraz darczyńcom z Niemiec , którzy spontanicznie ruszyli z pomocą dla sąsiadów ze Wschodu, zachęcając do tego społeczność lokalną. Dziękujemy również Sebastianowi i Joannie Blaskowitz z Elmshorn koło Hamburga, którzy przywieźli ze sobą cały samochód rzeczy od kocy przez buciki i kaszki dla dzieci aż po opatrunki, lekarstwa i żywność.
Dary można było przekazywać do punktu działającego w siedzibie Platformy Obywatelskiej, a w finalnej części na placu Wolności (sobota, niedziela).
Bez zaangażowania wielu wolontariuszy nie bylibyśmy w stanie zorganizować tak dużej akcji. Dlatego pragniemy podziękować za wsparcie i poświęcony czas Naszym wolontariuszom z stowarzyszenia „Biegacze Świnoujście, którzy spontanicznie odpowiedzieli na nasz apel:

Beata Krajewska
Barbara Witkowska
Elżbieta Jabłońska
Ewa Kowalska
Agniecha Aga
Karolina Romańska
Aneta Burnat-Szczęsna
Agnieszka Dusza
Agnieszka Grymuła z córką
Joanna Szafrańska
Jan Borowski
Leszek Waga
Łukasz Sikora z córką
Bogdan Dziuba
Tomasz Szafrański
Wiesław Góreczny

Sama akcja ta zrodziła się w naszych głowach nie, jako odpowiedź na apel o pomoc rządu czy innych środowisk, tylko z potrzeby serca, aby podarować ofiarom wojny, choć materialną cząstkę siebie. Dla rodzin i żołnierzy w Ukrainie ważne jest to, że gdzieś jest ktoś, kto interesuje się ich losem, że nie są pozostawieni sami sobie. Dlatego nigdy nie myślmy, że nie damy rady pomóc, że to zadanie dla wielkich organizacji charytatywnych. Suma wielu mniejszych inicjatyw też przyniesie duże efekty, które widać na załączonych zdjęciach.

Finał zbiórki darów

Finał zbiórki darów

Finał zbiórki darów

Teraz czas na organizację transportu do naszego partnerskiego miasta Truskawiec, który przyjął już 30 tysięcy uchodźców.

Dziękujemy za udział w zbiórce.
ewyspiarz

Zostaw komentarz

ewyspiarz.info - Serwis Informacyjny.