Głosuj na Karsibór

Głosuj na Świnoujście. Głosuj na Karsibór!

Przebudowa ulicy 1 Maja wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego została nominowana w ogólnopolskim konkursie Top Inwestycje Komunalne 2023. Konkurencja jest duża, dlatego potrzebne są Państwa głosy. Wystarczy kliknąć na https://www.portalsamorzadowy.pl/konkurs/top-inwestycje-komunalne-2023,116/ciag-pieszo-rowerowy-w-swinoujsciu,3844/
Głosowanie skończy się 11 kwietnia o godz. 9.00. Najlepsza inwestycja otrzyma specjalną nagrodę czytelników PortalSamorzadowy.pl, który jest organizatorem konkursu.
Przebudowa ulicy 1 Maja wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego to największa drogowa inwestycja na Wyspie Karsibór. W sumie przebudowano niemal 2,9 km drogi. Po obu stronach są chodniki dla pieszych, których wcześniej nie było. Podobnie, jak droga dla rowerzystów o szerokość 2,5 metra, której wcześniej również bardzo brakowało mieszkańcom i turystom. Wybudowane zostały także wjazdy na posesje.
Dzięki tej inwestycji Karsibór otworzył się na wodę. Likwidacja tzw. rybaczówek (budek wędkarzy) odsłoniła piękny widok na wody Starej Świny, jej wysepki i dalej aż po Lubin. Można go podziwiać nie tylko z ulicy 1 Maja, ale także deptaka, który powstał w miejscu „rybaczówek”.
Karsibór to dziś prawdziwa perełka, w której mieszkańcom żyje się teraz zdecydowanie wygodniej i bezpieczniej. Ta ważna drogowa inwestycja nie tylko poprawiła komfort użytkownikom drogi, ale bardzo pozytywnie wpłynęła na estetykę przestrzeni publicznej w tej części miasta. Na dodatkową uwagę zasługuje zainstalowane oświetlenie w Alei Dębów, dzięki któremu zarówno sama aleja, jak i ulica 1 zyskały niepowtarzalny charakter i klimat, a przede wszystkim zwiększyło się bezpieczeństwo mieszkańców i turystów poruszających się tamtędy pod zmroku.
Inwestycja została sfinansowana z Budżetu Miasta oraz dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie ponad 12,9 mln złotych i Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie ponad 7,2 mln złotych.
Przebudowa ulicy 1 Maja wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego to kolejna świnoujska inwestycja, która ma szansę na tą prestiżową nagrodę. W 2021 roku tytuł Top Inwestycji Komunalnej przyznano kompleksowi Uznam Arena.

BIK UM Świnoujście

Facebook komentarze
Translate »