Fairplay 90
DCIM100MEDIADJI_0082.JPG

Holownik Fairplay-90 w Świnoujściu

W piątek, 12 maja w Świnoujściu zostanie podniesiona bandera na jednym z dwóch nowych holowników Fairplay Towage Polska. Portem macierzystym Fairplay-90 jest Szczecin, a jednostka będzie wykorzystywana głównie do obsługi portu w Świnoujściu.

Holownik, wraz z siostrzaną jednostką, został zbudowany w holenderskiej stoczni Damen w Wietnamie. Po odbiorze obu statków, który miał miejsce na początku kwietnia w Rotterdamie, w minioną sobotę 6 maja, podczas święta Portu Hamburg, otrzymały one imiona Fairplay-90 oraz Fairplay-91.

Przywitanie holownika Fairplay-90 i włącznie go do floty Fairplay Towage Polska odbędzie się na nabrzeżu Władysława IV o godzinie 12:00. Fairplay-91 został czasowo wyczarterowany do prac w portach zachodnioeuropejskich.

Holownik Fairplay-90 to projekt stoczni DAMEN typu RSD2513, spełniający aktualne, najwyższe wymagania ochrony środowiska (IMO Tier III). Dysponuje mocą 5050kW i uciągiem na palu ponad 80 ton. Dzięki kompaktowym wymiarom oraz nowatorską podwójną płetwą podkadłubową – Damen Twin Fin Skeg®, charakteryzuje się znakomitymi możliwościami manewrowymi. Będzie to pierwszy tego typu holownik na stałe stacjonujący w portach polskich.

Źródło: GospodarkaMorska
Foto: Fairplay Towage Group

Facebook komentarze
Translate »