II Sympozjum naukowo-techniczne w Świnoujściu

II Sympozjum naukowo-techniczne „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu

Już niebawem otwarcie tunelu w Świnoujściu. W związku tym, że budowa dobiega końca, w dniach 24–25 kwietnia 2023 r. zorganizowano II Sympozjum naukowo-techniczne „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną”.

Sympozjum odbywa się pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Barbara Michalska, I zastępca prezydenta Świnoujścia.
Barbara Michalska, I zastępca prezydenta Świnoujścia.

“Otwarcie tunelu już niebawem. Wykonawca zapewnia, że jest ogromna szansa, iż w połowie czerwca, a na pewno przed sezonem, ten tunel ruszy. Na ten moment, jako samorząd Świnoujścia, czekaliśmy wiele, wiele lat“ – powiedziała Barbara Michalska, I zastępca prezydenta Świnoujścia.

Przygotowując się do budowy tunelu wykonano makroskopowy model ruchu do 2042 r. Mając takie analizy rozpoczęto opracowywanie koncepcji zarządzania ruchem w mieście. W związku z nowym tunelem m.in. zbudowano obwodnicę Wschodnią, a także przebudowano np. ulice Grunwaldzką oraz Portową. Do tego, jak powiedziała Barbara Michalska, od lat miasto inwestuje w infrastrukturę dla pieszych i rowerzystów oraz nowoczesne autobusy, powstają także wielopoziomowe parkingi. Poza tym kończą się prace nad wprowadzeniem ITS, czyli inteligentnego systemu zarządzania ruchem. W tunelu będzie obowiązywać odcinkowy pomiar prędkości (ograniczenie do 50 km/godz.). Barbara Michalska dodała, że to, jak sprawdzą się prognozy wzrostu ruchu, będzie jasne po zakończeniu budowy drogi ekspresowej S3 Świnoujście–Troszyn.

➡️ Czytaj dalej

Facebook komentarze
Translate »