Inauguracja VII edycji „Świnoujskich Czwartków Lekkoatletycznych”

Dzieci ze świnoujskich szkół podstawowych w dniu 21 września 2023 r., rozpoczęły rywalizację w jesiennej odsłonie „ Czwartków Lekkoatletycznych”.
Jak co roku impreza ta przyciąga wielu młodych sportowców, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności i możliwości na tle rówieśników. Rywalizacja odbywa się w kategoriach chłopców i dziewcząt w rocznikach 2013 i młodszych, 2012 i 2011, w takich konkurencjach jak m.in. bieg na 60, 300 i 600m, skok w dal i rzut piłeczką palantową.
Organizator „ Świnoujskich Czwartków Lekkoatletycznych”, Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” zachęca wszystkie dzieci do systematycznego uczestnictwa w tych zawodach, ponieważ dla najlepszych i najbardziej wytrwałych sportowców czekać będą nie tylko medale i puchary, ale także wyjątkowa nagroda – wyjazd do Łodzi w czerwcu 2024 r. na Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych.
Udział w Ogólnopolskim Finale „ Czwartków LA” jest niesamowitą przygodą, a przy odrobinie szczęścia szansą na sukces sportowy. Nasze Miasto może poszczycić się kilkoma medalistami Ogólnopolskich Finałów Czwartków LA w Łodzi:
2018 r.
• Katarzyna Dobek – złoty medal w skoku wzwyż,
• Hania Owczaruk – srebrny medal w biegu na 600 m
• Zuzanna Ziomko – brązowy medal w biegu na 300 m
2019 r.
• Franciszek Gralak – srebrny medal w skoku wzwyż
• Hania Owczaruk – srebrny medal w biegu na 600 m
2020 r.
• Hania Owczaruk – złoty medal w biegu na 600 m
• Maria Wrębiakowska – brązowy medal w biegu na 600 m
2021 r.
• Franciszek Gralak – srebrny medal w skoku wzwyż

Harmonogram zawodów:
• 28 września 2023 r.
• 05 października 2023 r.
• 18 kwietnia 2024 r.
• 25 kwietnia 2024 r.
• 09 maja 2024 r.
• Finał Miejski – 23 maja 2024 r.

Poniżej przedstawiamy zwycięzców poszczególnych konkurencji I zawodów VII edycji (pełny komunikach z zawodów umieszczony na stronie OSiR „Wyspiarz” )
Dziewczęta 60 m
2013 i młodsi – Helena Grudzień STSG – 9,45
2012 – Julia Antczak SP6 – 10.13
2011 – Aleksandra Pancer SP6 – 9,01
Chłopcy 60 m
2013 i młodsi – Maksymilian Kąkolewski STSG – 11,33
2011 – Fabio Baldi STSG – 9,10
Dziewczęta 300 m
2013 i młodsi – Natalia Smolińska SP 6 – 55,81
2012 – Lena Kowalska SP2 – 51,08
Chłopcy 300 m
2013 i młodsi – Julian Lewandowski SP1 – 59,49
2012 – Marcel Wlazły SP 2 – 62,69
Dziewczęta 600 m
2013 i młodsi – Liliana Kęcka SP 6 – 2,39,18
2012 – Małgorzata Grymuła SP 1 – 2,10,18
Dziewczęta skok w dal
2013 i młodsi – Helena Grudzień STSG – 3,39
2012 – Julia Antczak SP6 – 3,53
2011 Aleksandra Pancer SP6 – 4,14
Chłopcy skok w dal
2013 i młodsi – Maksymilian Kąkolewski STSG – 3,13
2012 – Marcel Wlazły SP 2 – 3,05
Dziewczęta rzut piłeczką palantową
2013 i młodsi – Marcelina Maślanka SP2 – 23,5
2012 – Zuzanna Pielarz SP 4 – 25,00
Chłopcy rzut piłeczką palantową
2013 i młodsi – Denis Koblianskyj SP6- 23,50
2011 – Fabio Baldi STSG – 47,00

Gratulujemy wyników i życzymy wytrwałości młodym sportowcom

OSiR „Wyspiarz”

Facebook komentarze
Translate »