Jarmark Bałtycki

Już od dzisiaj w Świnoujściu: Jarmark Bałtycki!

Od czwartku 17 sierpnia do niedzieli 20 sierpnia serdecznie zapraszamy na nabrzeże przy ul. Wybrzeże Władysława IV za stacją PKN Orlen. Szczegółowy program poniżej!
Godziny funkcjonowania Jarmarku:
Zapraszamy w następujących dniach:
Czwartek, 17.08 12:00 – 21:00
Piątek, 18.08 10:00 – 21:00
Sobota, 19.08 10:00 – 21:00
Niedziela, 20.08 10:00 – 17:00
 Czeka na Was wiele atrakcji:
Strefa dmuchańców, gdzie najmłodsi będą mogli poczuć prawdziwą frajdę.
Strefa edukacyjna „Edukacja i nauka z Gaz System SA” we współpracy z Centrum Nauki Kopernik oraz Wolińskim Parkiem Narodowym, oferująca interaktywne zabawy, warsztaty ekologiczne i eksponaty w EKO Strefie Nauki.
Dla miłośników zakupów – stoiska wystawców z całej Polski, oferujące regionalne wyroby, produkty handlowe i smakowite przysmaki.
Dodatkowo, rozbrzmiewać będzie muzyka, wprowadzając niepowtarzalny klimat.
Strefa Gastronomiczna – lokalne specjały, w tym wyśmienita zupa rybna, różnorodne dania kuchni międzynarodowej, smaczne przekąski oraz szeroki wybór napojów, zaspokoją Twój głód i umożliwią kulinarne odkrycia podczas tej plenerowej imprezy.

Wystawa “O matmo!” na Jarmarku Bałtyckim
Termin:
17-19 sierpnia, godz. 12:00-19:00
20 sierpnia, godz. 12:00-16:00
„O matmo!” to nowa mobilna wystawa składająca się z 22 interaktywnych eksponatów, które pokazują, jak fascynującą przygodą jest matematyka, i zachęcają do jej dalszego samodzielnego poznawania. Eksponaty naturalnie skłaniają do refleksji nad tym, gdzie w otaczającym świecie można odnaleźć matematykę.
Dlaczego bohaterką tej wystawy została właśnie matematyka? Odpowiedź jest prosta. To królowa nauk. Badania i statystyki pokazują, że to ona jest przysłowiową piętą Achillesową polskich uczniów. Stąd idea, by pomóc uczniom zrozumieć sens i logikę działań matematycznych oraz pomóc im pokochać tę dziedzinę.
Eksponaty składające się na „O matmo!” są podzielone na trzy grupy tematyczne: matematyka stosowana, podstawy matematyki i matematyka rekreacyjna. Uczniowie mogą dzięki nim uzmysłowić sobie, czym jest algorytm i jak działają najbardziej znane wyszukiwarki internetowe. Eksponaty różnią się poziomem skomplikowania – niektóre wymagają skupienia i są przeznaczone dla jednej osoby, podczas gdy inne pozwalają na eksperymentowanie w grupie.
Pełna lista eksponatów:
Zbuduj łuk
Odbijanki
Łamigłówki
Idealna asymetria
Sortowanie
Matematyczny dywan
Szyfr Cezara
Sferostożki
Świetlne iluzje
Wstęga Möbiusa
Mapa i globus
Sznurkografy
Ukryty obraz
Obrotowe twarze
Teatrzyk cieni
Piękne krzywe
Rodzina trójkątów
Parkietaże
Szacowanie
Spacer z funkcją
Wilk, koza i kapusta
Zakręcone figury

Koncerty + wydarzenie towarzyszące
Piątek:
17:00 – Eva Sand
18:00 – Wydarzenie towarzyszące “Splash of Colors” – Święto Kolorów
19:00 – Wide Road
Sobota:
19:00 – Coco Sanna
20:00 – Maciej Mazur

Hanna Lachowska
Główny Specjalista

Facebook komentarze
Translate »