Kolejki na stacjach paliw w Świnoujściu

Kolejki na stacjach

Kolejki na stacjach paliw. Kierowcom najwyraźniej udzieliła się dezinformacja podkręcana przez internetowe konta emitujące treści antyukraińskie i prorosyjskie. „Dostawy paliw są w pełni zabezpieczone i wszyscy nasi klienci będą obsłużeni. Paliwa w Polsce nie brakuje” – zapewnił Daniel Obajtek w wywiadzie telewizyjnym.

Kolejki na stacjach paliw najpierw zaczęły ustawiać się na wschodzie Polski. Teraz sytuacja wygląda podobnie m.in. w Świnoujściu. Skąd takie zachowanie kierowców?

Odpowiedź niesie Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych, który poinformował, że na podkarpackich grupach facebookowych odbywa się „dynamiczna mechaniczna dystrybucja dot. możliwych braków paliwa”. Akcję dezinformacyjną ma nakręcać około 1000 kont, które także emitują treści antyukraińskie oraz prorosyjskie.

– Uwaga na dezinformację na temat rzekomo szybujących cen i problemów z dostępnością paliw. Dostawy są w pełni zabezpieczone a ceny stabilne. Paliwa nie zabraknie! Fakenews-y i sianie paniki to element rosyjskiej wojny informacyjnej – ostrzegł Karol Manys, rzecznik ministerstwa aktywów państwowych.

„Dostawy są w pełni zabezpieczone a ceny stabilne. Paliwa nie zabraknie! Fakenews-y i sianie paniki to element rosyjskiej wojny informacyjnej” – napisał w czwartek na Twitterze rzecznik Ministerstwa Aktywów Państwowych Karol Manys.

żródło: ewyspiarz, ministerstwa aktywów państwowych
foto. ewyspiarz.info / Ryszard Zabielski

Zostaw komentarz

ewyspiarz.info - Serwis Informacyjny.