Kolejny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju: TT-Line świętuje udane wodowanie drugiego promu Green Ship

TT-Line

TT-Line jest pierwszym armatorem promowym na południowym Bałtyku, która wykorzysta LNG (skroplony gaz ziemny, paliwo alternatywne przyjazne środowisku), jako główne paliwo do napędu nowego statku. Nowy statek TT-Line został opracowany na podstawie projektu Green Ship i będzie najbardziej ekologicznym promem w historii firmy i na całym Morzu Bałtyckim.

Statek jest przeznaczony do transportu 800 pasażerów i ponad 200 jednostek frachtowych. Prom budowany jest w chińskiej stoczni Nanjing Jinling i będzie miał 230 metrów długości i 31 metrów szerokości. Wejście Zielonego Statku Green Ship do eksploatacji będzie kolejnym kamieniem milowym w dążeniach TT-Line do trwałej poprawy komfortu podróży pasażerów, a jednocześnie ustanowienia nowego standardu w zakresie redukcji emisji szkodliwych związków w branży promowej.

Na pokładzie nowego promu

TT-Line Green Ship będzie oferował pasażerom niezwykle komfortowe oraz „zielone”, ekologiczne rejsy promowe. Duże okna pozwolą rozkoszować się wspaniałym widokiem, który na pewno pozostanie w pamięci z podróży morskiej przez Bałtyk, a koncepcja przestrzeni publicznych spełni oczekiwania naszych dużych i małych pasażerów w zakresie relaksu i rozrywki.

Nowoczesne technologie

TT-Line, jako pionier na południowym Bałtyku, wykorzysta LNG (skroplony gaz ziemny, paliwo alternatywne przyjazne środowisku ) jako paliwo do napędu Green Ship. LNG to skroplony gaz ziemny, który jest obecnie uważany za najczystsze paliwo morskie. Skroplony gaz ziemny, paliwo alternatywne przyjazne środowisku, jako paliwo ma ogromne zalety. W porównaniu z dieslem powoduje niższą emisję dwutlenku węgla o 22 proc., tlenków azotu – o 82 proc., a tlenków siarki i cząstek stałych – aż o 98 procent! Będzie to miało pozytywny wpływ na jakość powietrza.

Nowy design

Nasza miłość i przywiązanie do Morza Bałtyckiego kierowało projektowaniem wnętrz nowego statku TT-Line Green Ship. Naturalne kolory w połączeniu z przemyślaną koncepcją oświetlenia stworzą przytulną i ciepłą atmosferę. Biuro architektoniczne OCEANARCHITECTS z Waren an der Müritz odegrało kluczową rolę w stworzeniu ciekawego i funkcjonalnego projektu wnętrza nowego statku.


Zostaw komentarz / Facebook

Konkurs fotograficzny pn.: „Pochwal się swoim pupilem”

konkurs fotograficzny