Koronawirus. Radykalny zakaz wychodzenia z domów wprowadził polski rząd.W Polsce wprowadzone zostały nowe obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.
Na terenie Polski wprowadzono radykalny zakaz opuszczania domów. To kolejny z kroków podjętych przez rząd w walce z koronawirusem. Nowe przepisy będą obowiązywać od środy, 25 marca. Istnieją wyjątki. – Zakaz nie obejmuje pomocy najbliższym – uspokoił minister zdrowia.

Wdrażamy ograniczenia w przemieszczaniu się. Będą one dotyczyć każdego z nas. Wejdą w życie 25 marca – powiedział Mateusz Morawiecki.
– Jestem pewien, że dzięki nowej dyscyplinie sanitarnej za kilka tygodni będziemy mogli wrócić do normalności – dodał.

Premier zapowiedział radykalny zakaz opuszczania domów, który wejdzie w życie 25 marca. Potrwa do Wielkanocy, czyli 11 kwietnia.

Minister Szumowski uważa, że całkowita izolacja społeczna to jedyna metoda zatrzymania epidemii.

– Każdy z nas ma pewne potrzeby, czasem prozaiczne, jak wyjście z psem lub spacer. Możemy to robić, ale nie gromadźmy się na bulwarach czy placach zabaw. Najlepiej ograniczmy wyjścia do minimum – mówił Szumowski.

W związku z tym zakaz przewiduje wyjątki, takie jak m.in.:

Zrobienie zakupów
Wyjście do i powrót z pracy
Spacer z psem
Konieczność przewietrzenia się
Wizyta u lekarza
Wyrzucenie śmieci

Zakaz nie obejmuje pomocy najbliższym – uspokoił Szumowski.

Najważniejszym celem zakazu jest maksymalne ograniczenie zgromadzeń. Od 25 marca będzie można spotykać się maksymalnie w grupie dwóch osób. Nie dotyczy to rodzin.Dodaj komentarz