Strona główna / Galeria / Mikołaje na start! Mikołajkowa edycja Parkrun Świnoujście.
Polecamy

Mikołaje na start! Mikołajkowa edycja Parkrun Świnoujście.

Parkrun Świnoujście

Dziś sobota, dzień wesoły bo nie trzeba iść do szkoły. Za to, jak wieść gminna niesie, można iść pobiegać w lesie. A że pierwszy weekend to grudniowy, był też parkrun Mikołajkowy.
I tak w niezbyt pięknych okolicznościach pogody miał dziś miejsce wyjątkowy #179 parkrun Świnoujście, a to z racji tego, że odwiedziło nas sporo Mikołajów – nie tylko tych biegających, oraz niemała grupa dzieci.

Spośród 72 startujących, gościliśmy dzisiaj zawodników z obydwu części naszego miasta, z tych bliższych, jak i dalszych zakątków wysp Uznam i Wolin, z Wielkopolski oraz reprezentantów berlińskiej lokalizacji parkrun. Przed startem tradycyjnie miała miejsce rozgrzewka, w której to o prawidłowe funkcjonowanie mięśni biegaczy zadbała niezawodna Karolina ROMAŃSKA. Po rozgrzewce wszyscy udali się na linię startu, gdzie sygnał do rozpoczęcia biegu w asyście Mikołaja dała koordynator dzisiejszego parkrunu – Elżbieta JABŁOŃSKA. I tak 24 śnieżynek i 48 reniferów pobiegło w las aby ponownie pokonać pięciokilometrową trasę alejkami Parku Zdrojowego. Gdy dorośli przebywali na trasie, na starcie zameldowali się dzisiejsi najmłodsi uczestnicy, którzy rywalizowali na 150 metrowym dystansie. A rywalizować było o co, ponieważ nagrodami były przepiękne ciasteczkowe medale, słodycze i uznanie w oczach Mikołaja – co pewnie przełoży się na gwiazdkowe prezenty. Po tym wydarzeniu ponownie oczy kibiców i wolontariuszy zwróciły się ku zawodnikom biegu głównego, którzy prezentując wyśmienitą formę i styl rozpoczynali drugie okrążenie. A na mecie w kategorii najszybszej Śnieżynki zwyciężyły dzisiaj: Monika MURAWSKA (25:08), Renata WŁODARCZAK (25:17) i Klaudyna MAŁOCHA (25:40). Najszybszymi dzisiaj Reniferami okazali się: Damian STANISZEWSKI (20:33 – debiutant), Kamil STĘPIEŃ (20:37) oraz Maciej GOŁĘBIOWSKI (21:16). Gratulujemy rezultatów a wszystkim pozostałym ukończenia biegu i ponownego pokonania swoich słabości. Szczegółowych wyników należy szukać pod adresem:
https://www.parkrun.pl/swinouj…/rezultaty/ostatnierezultaty/

Jako, że dzisiejszy 179. parkrun Świnoujście był wydarzeniem Mikołajkowym nie mogło zabraknąć prezentów. Gdzieś między rozgrzewką a biegami została odsłonięta tablica informacyjna, która od tej pory przybliżać będzie wszystkim ideę samego parkrunu, jak i informować o trasie biegu i warunkach udziału. Dziękujemy Mikołaju.
W przeprowadzeniu dzisiejszej wyjątkowej imprezy pomagało 22 wolontariuszy, którzy przy wsparciu parkrun Polska, Ziaja Ltd. Zakład Produkcji Leków sp. z o.o. oraz lokalnego partnera – Hotelu Trzy Wyspy, dzielnie zabezpieczali trasę, mierzyli czas, określali i skanowali pozycje oraz głośno dopingowali zawodników. Zaznaczyć także trzeba, iż nasi wspaniali wolontariusze zadbali o świąteczną atmosferę przygotowując pyszne ciasta, ciasteczka oraz różne inne słodkości, które nie tylko dzieciom przypadły do gustu, a i pozwoliły wszystkim obecnym poczuć chociaż odrobinę przedświątecznego nastroju. Dziękujemy Wam – znowu udowodniliście, że jesteście wielcy i niezastąpieni.

A za tydzień ponownie jest sobota i może kolejny parkrun nie będzie świąteczny, ale też będzie fajny. Dlatego już teraz zapraszamy wszystkich chętnych do udziału. Startujemy jak zwykle punktualnie o 9.00 z linii startu usytuowanej w Parku Zdrojowym tuż obok boiska. Nie może Was tam zabraknąć – czekamy z niecierpliwością

Zespół parkrun Świnoujście

parkrun Świnoujście
foto. ewyspiarz.info
➡️ Śledż nas na FacebookuZobacz również

parkrun Świnoujście

Jest Nowy Rok jest parkrun !!!

Parkrun Świnoujście Tak to w życiu bywa, że coś się kończy po to aby dać …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.