Spartathlon

Nasza Królowa Karolina Romańska, wystartuje spod Akropolu w Spartathlonie

26 września ponad 370 zawodników z całego świata, w tym Nasza Królowa Karolina Romańska, wystartuje spod Akropolu w Spartathlonie, prestiżowym ultramaratonie do Sparty. Na pokonanie 246 kilometrów będą mieli maksymalnie 36 godzin.
Sportowcy oraz zainteresowani Grecy i obcokrajowcy uczestniczyli w losowaniu na żywo i obserwowali ten proces.
W sumie zgłosiło się 690 sportowców z prawie 50 krajów.

Spartathlon

SPARTATHLON to historyczny bieg ultradystansowy, który odbywa się we wrześniu każdego roku w Grecji. Jest to jeden z najtrudniejszych i najbardziej satysfakcjonujących biegów ultradystansowych na świecie ze względu na swoją wyjątkową historię i pochodzenie.
Spartathlon wskrzesza ślady Pheidippidesa, starożytnego ateńskiego biegacza długodystansowego, który w 490 rpne, przed bitwą pod Maratonem, został wysłany do Sparty, aby szukać pomocy w wojnie między Grekami a Persami.

Wyścig jest bardzo wymagający, nie tylko ze względu na dystans, ale również wymagania dotyczące cut-offów i warunków atmosferycznych. Trasa Spartathlon waha się od poziomu morza do 1200 metrów, po drodze asfaltowej, szlaku i górskiej ścieżce. Punkty pomocy rozmieszczone są co 3-5 km i zaopatrzone w żywność, wodę i inne napoje oraz rzeczy osobiste biegaczy.

Powodzenia na trasie. Trzymamy kciuki.

Facebook komentarze
Translate »