Odśnieżanie chodników
Odśnieżanie chodników

Odśnieżanie chodników. Oto ile kosztuje usługa, która uchroni cię od kary

Intensywne opady śniegu oznaczają wiele obowiązków dla właścicieli posesji, ich użytkowników czy też zarządców nieruchomości. Niewywiązywanie się z nich może skutkować wysokim mandatem. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zlecenie tego zadania profesjonalnej firmie.

W sezonie zimowym przy intensywnych opadach śniegu dużym problemem są zasypane chodniki oraz podjazdy do domów. W przypadku budynków wielorodzinnych obowiązek odśnieżania spoczywa na wspólnocie mieszkaniowej, spółdzielni lub innym zarządcy.
Jeżeli chodnik przylega bezpośrednio do granicy posesji, wówczas za jego stan odpowiada właściciel, a nie gmina czy miasto. W takiej sytuacji właściciel ma obowiązek odśnieżyć oraz zabezpieczyć chodnik przed lodem — jeżeli tego nie zrobi, może mu grozić mandat do 1,5 tys. zł.

Jeżeli pieszy na nieodśnieżonym chodniku złamie nogę albo dozna innego uszczerbku na zdrowiu, wówczas może żądać od właściciela posesji odszkodowania i skierować sprawę do sądu. Poszkodowany może także starać się o rentę, jeśli uszczerbek na zdrowiu jest poważny.

Ile kosztuje odśnieżanie podjazdów i chodników?

– Ceny za odśnieżanie chodnika wynosi około 4,05 – 5,06 za metr kwadratowy bądź bieżący.
– Średnie ceny skuwania lodu wynoszą około 9,68 – 12,60 zł za metr kwadratowy.
– Koszt posypania wynosi piaskiem około 15,66 – 17,60 zł za metr kwadratowy (z materiałem).

Cena odśnieżania dachów będzie uzależniona od rodzaju oraz metrażu połaci. Dachy o stromym spadku przeważnie nie wymagają usuwania nagromadzonych opadów atmosferycznych. Sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku dachów płaskich i o lekkim kącie nachylenia.
– Koszt odśnieżania dachów około 4,30 – 5,58 zł za metr kwadratowy (z materiałem). 4,30 – 5,58

Cena wywozu śniegu

– Koszt wywozu śniegu około 74,50 – 91,20 zł za metr sześcienny.

źródło: internet
➡️ Śledż nas na Facebooku | ewyspiarz.info


Facebook komentarze
Translate »