Olimpijski ceremoniał na otwarcie Uznam Areny

Uznam Arena

Władze miasta, młodzi zawodnicy zrzeszeni w sportowych klubach i legendarni zachodniopomorscy olimpijczycy otworzyli dziś Uznam Arenę w Świnoujściu, czyli nowy kompleks sportowo – rekreacyjny przy ulicy Grodzkiej. Z basenów mieszkańcy będą mogli korzystać od 12 lutego.

Kiedy w Świnoujściu pierwsi goście zwiedzali wnętrza Uznam Areny, w Warszawie premier RP ogłosił, że od 12 lutego baseny w całym kraju (poza aquaparkami) będą otwarte dla wszystkich chętnych. To doskonała informacja dla mieszkańców miasta, którzy będą mogli swobodnie korzystać z nowo oddanego 25-metrowego basenu w Uznam Arenie. Ale nie jest to jedyna atrakcja w tym miejscu.
– Udało się spełnić marzenia wielu mieszkańców naszego miasta – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. – Ten piękny obiekt, godny XXI wieku, z którego możemy być dumni. Dziś oddajemy go użytkownikom: uczniom pobliskiej szkoły, ale również tym świnoujścianom, którzy będą chcieli korzystać z basenów, hali sportowej czy ścianki wspinaczkowej. Zapraszam Was wszystkich.
Po symbolicznym przecięciu wstęgi i poświęceniu obiektu przez księdza dziekana Piotra Superlaka, goście byli świadkami olimpijskiego ceremoniału otwarcia. Młodzi zawodnicy przepłynęli basen z flagą olimpijską i zapaloną pochodnią. Olimpijski znicz zapalił Janusz Brzozowski, brązowy medalista w piłkę ręczną w Montrealu. Otwarcie uświetnili również utytułowani żeglarze: Janusz Olszewski i Ryszard Chybiński oraz prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej Stanisław Kopeć. W hali sportowej młodzi zawodnicy rozegrali pokazowy mecz piłki nożnej.
Podczas otwarcia Uznam Areny Prezydent Janusz Żmurkiewicz wręczył wyróżnienie Zbigniewowi Koselowi, mieszkańcowi Świnoujścia, który jest autorem nazwy obiektu. To roczny karnet wstępu do obiektu na wszystkie atrakcje dla dwóch osób.

Najważniejsze informacje o obiekcie …

➡️ czytaj dalej


Zostaw komentarz / Facebook