Olimpijski ceremoniał na otwarcie Uznam Areny

Uznam Arena

Najważniejsze informacje o obiekcie

– Uznam Arena to nowoczesny basen z dwoma nieckami, ruchomym dnem i masażerami, fińska sauna, równie nowoczesna hala sportowa z boiskami do piłek nożnej, siatkowej, koszykówki, ręcznej oraz tenisa i badmintona oraz ścianką wspinaczkową i siłownia. Obiekt został przekazany w administrację OSIR Wyspiarz.
– W części basenowej znajdują się dwie niecki. Wszystkie są podświetlane i wyposażone w podwodne kamery, dzięki którym ratownicy mogą na bieżąco monitorować co dzieje się na dnie. Jedna niecka ma ruchome dno, którym można regulować jej głębokość od 2 metrów do zera. W małej niecce zamontowane są masażery do pleców i karku oraz tzw. wodospad. Woda w basenach jest dodatkowo dezynfekowana lampami UV. Tuż obok znajduje się pomieszczenie z fińską sauną. Ozdobą basenów jest wielka mozaika, wykonana na podstawie obrazu świnoujskiego artysty Jana Bociągi, zatytułowanego „Nad zalewem”.
– W drugiej części Uznam Areny znajduje się hala sportowa z 130 miejscami dla publiczności oraz ścianką wspinaczkową, z której jednocześnie może korzystać do 10 osób. Od reszty hali będzie oddzielona specjalną, opuszczaną kurtyną.

– Powierzchnia użytkowa kompleksu sportowego 3.285,90 metrów kwadratowych
– Sala sportowa z holem i zapleczem – 1.755,50 metrów kwadratowych
– Pływalnia z zapleczem – 1.530, 40 metrów kwadratowych
– Projektant: MRZEWA Architekci z Łodzi
– Generalny wykonawca: MIRBUD ze Skierniewic
– Koszt inwestycji: 42 mln złotych brutto (razem z zagospodarowaniem terenu wokół oraz budową drugiego wielofunkcyjnego boiska na zewnątrz obiektu).
– Inwestor: Gmina Miasto Świnoujście
– Dofinansowanie inwestycji ze środków zewnętrznych – Ministerstwo Sportu 4,5 mln złotych do budowy basenu

BIK UM Świnoujście

foto.Robert Ignaciuk
➡️ Śledż nas na Facebooku


Zostaw komentarz / Facebook

Solidarnie z Białorusią

z Białorusią