foto. Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Policyjna akcja „Alkohol i narkotyki” w Świnoujściu

W dzisiejszy poranek drogi Świnoujścia stały się areną intensywnych działań mundurowych. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji przeprowadzili szeroko zakrojoną akcję kontrolną pod hasłem „Alkohol i narkotyki”. Cel był jeden: wyeliminowanie z ruchu osób, które decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem substancji odurzających i zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa mieszkańcom oraz turystom.

Reklama

Skala kontroli i zaskakujący wynik

Od wczesnych godzin rannych patrole drogówki sprawdzały stan trzeźwości kierujących w kluczowych punktach miasta oraz przy drogach wjazdowych. Statystyki z dzisiejszych działań robią wrażenie:

  • Liczba przebadanych kierowców: ponad 320 osób

  • Liczba osób pod wpływem alkoholu: 0

  • Liczba osób pod wpływem narkotyków: 0

Pełna odpowiedzialność za kółkiem

Wynik dzisiejszej akcji jest dowodem na ogromną dojrzałość lokalnych kierowców. Mimo dużej liczby przeprowadzonych testów, funkcjonariusze nie zatrzymali ani jednej osoby, która złamałaby przepisy dotyczące trzeźwości.

„To sytuacja, którą chcielibyśmy widzieć podczas każdej akcji kontrolnej. Setki przebadanych osób i zero naruszeń to najlepszy dowód na to, że bezpieczeństwo staje się dla nas priorytetem” – przyznają funkcjonariusze.

Podziękowania dla kierowców

Komenda Miejska Policji w Świnoujściu składa serdeczne podziękowania wszystkim kontrolowanym za cierpliwość, wyrozumiałość oraz – przede wszystkim – za rozwagę i odpowiedzialną postawę.

Pamiętajmy, że bezpieczna droga zależy od każdego z nas. Dzisiejszy poranek pokazał, że potrafimy dbać o siebie nawzajem. Tak trzymać!


Bezpieczeństwo to wspólna sprawa. Szerokiej drogi!

Ewyspiarz.info


Reklama (700x100 px)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *