Półroczna Kinga Rydz z Olsztyna potrzebuje Waszej pomocy.

Malutka Kinga ma SMA

Półroczna Kinga Rydz z Olsztyna cierpi na rzadką chorobę – rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Jedynym ratunkiem dla dziewczynki jest najdroższy lek świata. Na siepomaga.pl trwa zbiórka, w której każdy z nas może wesprzeć małą wojowniczkę. Liczy się każda sekunda!

Rdzeniowy zanik mięśni to rzadka choroba genetyczna, w następstwie której dochodzi do obumierania mięśni odpowiedzialnych za ruch, połykanie i oddychanie. Jeszcze kilka lat temu na SMA nie było lekarstwa. Dziś można spowolnić postępy choroby, ale żeby ją zahamować, potrzebna jest niezwykle kosztowna terapia genowa. Jej koszt wyliczono na około 9,5 miliona złotych.

rdzeniowy zanik

Brakuje nam jeszcze tak wiele, ale z ogromną nadzieją stajemy do dalszej walki! I prosimy o mobilizację, o dalszą pomoc… Jesteśmy o krok bliżej celu. – mówią rowerzyści, którzy zaangażowali się w zbiórkę jeżdżąc na składakach (jeden z nich na swoim „komunijnym” Wigry 3) po Polsce.
Dziś przyjechali do Świnoujścia żeby upowszechnić zbiórkę funduszy na zakup leku dla malutkiej Kingi RYDZ.
Rowerzystów w imieniu mieszkańców naszego miasta przywitał wiceprezydent Świnoujścia Paweł Sujka.

rdzeniowy zanik mięśni

Wierzymy, że się uda. Uzbieramy potrzebną kwotę i dzięki Wam Kinia będzie zdrowa. Prosimy mocniej niż kiedykolwiek przedtem: pomóż naszej córeczce!

Zobacz:
Strona zbiórki: https://www.siepomaga.pl/kinga
Profil FB: https://www.facebook.com/KiniakontraSMA
Challenge „Serce dla Kingi”: https://www.facebook.com/watch?v=355743106405765

foto: Paweł Sujka

Zostaw komentarz

ewyspiarz.info - Serwis Informacyjny.