Posprzątali las przy ulicy SzkolnejZ inicjatywy Radnej Świnoujścia Agnieszki Rachatan i przy współpracy Urzędu Miasta Wydziału Ochrony Środowiska, Nadleśnictwa Międzyzdroje i firmy Remondis, w sobotnie przedpołudnie została zorganizowana zbiorka śmieci w lesie przy ulicy Szkolnej.

Las to wielkie źródło tlenu dla człowieka i zwierząt. Miejsce, gdzie możemy aktywnie spędzać́ czas, szybciej regenerując nasz organizm zapewniając mu świetne dotlenienie, poprawę̨ krążenia i rytmu serca. Zapach lasu wpływa na nasz organizm kojąco i antystresowo – mówi Pan Łukasz jeden z uczestników akcji. –Niestety, jak wiemy, lasy są̨ wciąż̇ zaśmiecane – dodaje.
W akcji wzięło udział prawie 30 osób, które w ciągu 2 godzin zebrały kilkadziesiąt pełnych śmieci worków. Asortyment zebranych śmieci był ogromny. – Komentuje Agnieszka Rachtan organizatorka akcji – od zwykłych papierków, poprzez krzesła, butelki szklane i plastikowe, ubrania, buty, leki, kawałki opon, części metalowe aż̇ do wiadra z butelkami i dużej walizki pełnej odpadów. Śmieci zabrała firma Remondis – dodaje świnoujska radna.
Wtóruje jej Leszek Waga klubowy kolega w Radzie Miasta, który wraz z synem również wziął udział w sprzątaniu:
„Z całą pewnością̨ następne tego typu akcje przed nami. Zapraszamy dorosłych i dzieci do wzięcia udziału przy kolejnych zbiorkach śmieci i oczyszczaniu lasu. Jest to z korzyścią̨ dla nas samych, jak również̇ zwierząt zamieszkujących środowiska leśne. Akcje takie zwiększają̨ tak bardzo potrzebną świadomość́ ekologiczną, służą̨ integracji lokalnej i są̨ źródłem nowych pomysłów pomagających w dbaniu o środowisko, w tym również̇ środowisko leśne”
Planujemy wystąpić do posłów RP o zmianę prawa, chcemy aby za plastikowe czy szklane opakowania była pobierana obowiązkowa kaucja w wysokości kilkudziesięciu groszy, dzięki czemu śmieci w lasach będzie mniej – mówi Wiesław Góreczny.


Przypominamy również̇, ze śmieci darmowo możemy oddać́ w Punkcie Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych przy ul. Karsiborskiej 33 A w Świnoujściu.

Autor: Łukasz Sikora


foto. ewyspiarz.info
➡️ Śledż nas na FacebookuDodaj komentarz