Potrącony rowerzysta na przejściu dla pieszychMimo że piesi są uprzywilejowanymi uczestnikami ruchu drogowego, to kierujący pojazdami nie zawsze ustępują im pierwszeństwa. Pod koniec zeszłego roku Instytut Transportu Drogowego przeprowadził badanie zachowania pieszych wchodzących na drogi.okazuje się, że użytkownicy na przejściu dla pieszych są w strasznym niebezpieczeństwie, bo aż 90 proc. kierowców przekracza prędkość przy przejściach dla pieszych

W miastach i małych miejscowościach, gdzie dopuszczalna prędkość to 50 km na godzinę, przekraczało ją aż 85 proc. kierowców dojeżdżających do przejścia. kolei aż 40 proc. kierowców przekraczało ją tuż przed przejściem – w odległości raptem 10 metrów przed nim!

Wyniki te są zatrważające i co ważniejsze znacznie gorsze niż jeszcze 4 lata temu.

Niestety w Świnoujściu nie jest lepiej! Dziś około godziny 13-tej na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego z ulicą Jacka Malczewskiego został potrącony na przejściu dla pieszych rowerzysta. Rannemu rowerzyście wezwane pogotowie udzieliło pomocy na miejscu.

W tym samym czasie koło przeprawy promowej na ulicy Wybrzeże Władysława IV doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Nikt nie został ranny.

Ps. Jak się dowiedzieliśmy było i trzecie zdarzenie w tym samym czasie, kolizja na Matejki przy stokrotce.
W jednym czasie wszyscy policjanci z terenu obsługiwali 3 zdarzenia.

foto. Telefon komórkowy/ czytelnik
➡️ Śledż nas na FacebookuDodaj komentarz