Jurek bez wynagrodzenia

Pracodawca bawi się w Holandii, a Jurek bez wynagrodzenia za pracę.

Jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy jest terminowe i prawidłowe wypłacanie wynagrodzeń (art. 94 Kodeksu pracy). Jego niewykonywanie jest wykroczeniem przeciwko prawom pracownika. Niestety nadal zdarzają się firmy, w których pracodawca notorycznie spóźnia się z wypłatą. Co można zrobić w takiej sytuacji? Co jeśli w ogóle nie otrzymamy należnej nam wypłaty? Wiele osób posiada różne zobowiązania finansowe, dlatego nie mogą sobie oni pozwolić na niewypłacone wynagrodzenie.

Za niewypłacone wynagrodzenie PIP może ukarać pracodawcę karą grzywny od 1 000 do 30 000 zł. Może również skierować wniosek do sądu o ukaranie pracodawcy. Wówczas kara może wynieść nawet 30 000 zł. Pracodawca może zostać również ukarany ograniczeniem wolności lub pozbawieniem wolności do 2 lat.

Teoria, teorią, a życie pisze swój własny scenariusz. Pisaliśmy o Jurku oszukanym przez własnego syna, który pozbawił Jurka mieszkania pod pretekstem remontu ( link do artykułu tutaj). Całe zdarzenie opisała w swoim programie #uwagatvn ( link do reportarzu tutaj).

➡️ Czytaj dalej


Facebook komentarze
Translate »