Gmina Międzyzdroje

Prezentacja Gminy Międzyzdroje podczas Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego

20 – 21 maja br. w Ogrodach Przelewice pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego odbywała się druga edycja Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego. Ogrody Przelewice – po przejęciu przez samorząd województwa – stały się Zachodniopomorskim Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej. Na placu głównym ustawiono licznie namioty tworząc swoistą „aleję smaków”, a wydarzenie miało charakter otwarty. Każdy z uczestników mógł zaprezentować to co ma najlepszego: rękodzieło, rzemiosło czy kuchnię regionalną. W trakcie trwania dwudniowej imprezy odbywał się przegląd zespołów i kapel ludowych, konkurs tradycji kulinarnych Pomorza Zachodniego oraz konkurs na „Sołtysa Roku”.
Na prezentacjach nie mogło nas zabraknąć, wszak Gmina Międzyzdroje ma się czym pochwalić: prężnie działają zespoły śpiewacze „Bryza” i „Fale”, zespół „Osada Pieśni Grodno”, Koło Gospodyń Wiejskich „Wiklina” z Wapnicy, jak również grupy działające przy Międzynarodowym Domu Kultury ( np. Inspiracje ). Z naszej Gminy w prezentacjach udział wzięły: w sobotę 21 maja – zespół śpiewaczy „Bryza” oraz KGW „Wiklina” z Wapnicy, w niedzielę 22 maja br. zespół „Osada Pieśni Grodno”. Zgodnie z regulaminem festiwalu zespół „Osada Pieśni Grodno” zakwalifikował się do konkursu przeglądu kapel i zespołów ludowych i… wyśpiewał wyróżnienie, zdobywając nagrodę w wysokości 1 000 zł. Nasze Panie z KGW Wiklina zaprezentowały piękne rękodzieło, ręcznie robione zabawki, chusty, makramy, zaś zespół „Bryza” występując z morskim repertuarem „rozbujał przelewicką publiczność”.
Gmina Międzyzdroje
Gmina Międzyzdroje
Szczerze gratuluję zespołowi osada Pieśni Grodno, ale brawa należą się również wszystkim uczestnikom festiwalu z naszej Gminy. Dziękuję za wspólnie spędzony czas, godną promocję Międzyzdrojów i Wasze zaangażowanie – podsumował burmistrz Mateusz Bobek.

Anetta Czyżak
UM Międzyzdroje

Facebook komentarze
Translate »