Protest przeciwko bestialskim gwałtom wobec kobiet i dzieci.

Ukraina

W kilkunastu miastach w Polsce i na świecie 28 maja odbędą się ciche protesty, które mają zwrócić uwagę na na gwałt jako zbrodnię wojenną i udzielić głosu ich ofiarom.

Trzy miesiące i dziewięć dni – dokładnie tyle czasu w sobotę 28 maja minie od wybuchu wojny w Ukrainie. Agresja Rosji dzień po dniu pochłania kolejne ofiary.

Jak pisze Christine Lamb w książce „Nasze ciała, ich pole bitwy. Co wojna robi kobietom”: – gwałt podczas konfliktów zbrojnych nie jest „efektem ubocznym” wojny. To potężna broń przeciwko ludności cywilnej wymierzona w kobiety i dzieci, otoczona milczeniem i wstydem oraz potrzebą wyparcia przez kobiety tego traumatycznego doświadczenia.

Sprawcy gwałtów wojennych działają ze świadomym zamiarem, by upokorzyć i zniszczyć opór wroga i niestety ze względu na tabu, jakim otoczona jest przemoc seksualna, często pozostają bezkarni. Tak było podczas wojny w byłej Jugosławii czy w Rwandzie.

Dlatego protestujący nie zamierzają milczeć!

W sobotę, 20 kwietnia, na Placu Wolności odbędzie się protest przeciwko gwałtom dokonywanym na ukraińskich kobietach przez rosyjskich najeźdźców. Zapraszamy do udziału w proteście o godzinie 11.00.

Zostaw komentarz

ewyspiarz.info - Serwis Informacyjny.