PUCHAR LATA

PUCHAR LATA w piłce nożnej drużyn 8-osobowych w kategorii OLDBOYS 50+

W sobotę 29 lipca na boisku OSiR „Wyspiarz” z nawierzchnią syntetyczną rozegrany został PUCHAR LATA w piłce nożnej drużyn 8-osobowych w kategorii OLDBOYS 50+ (rocznik 1973 i starsi).
Turniej oldbojów to kontynuacja prawie czterdziestoletniej historii rozgrywek piłkarskich o PUCHAR LATA drużyn amatorskich w kategorii OPEN a później dodatkowo OLD BOYS w kategoriach 35+ i 50+ rozgrywanych przez 25 lat jako memoriał im. Romana Barczyka.

W tegorocznym turnieju wzięło udział 5 zaproszonych zespołów ze Szczecina, Polic, Nowogardu i Świnoujścia. Zawody rozegrane zostały systemem „każdy z każdym” a mecze trwały 2 x 15 minut, więc zawodnicy mieli dużo czasu na wykazanie się nie tylko umiejętnościami piłkarskimi ale także bardzo dobrą kondycją.
Po zaciętej rywalizacji dwóch zespołów ze Szczecina; POGONI i STALI STOCZNIA – w bezpośrednim meczu padł remis 2 : 2 (mimo że Pogoń prowadziła już 2 : 0). W ostatniej rundzie spotkań o wygranej w turnieju zespołu STAL STOCZNIA zadecydował bramka zdobyta w ostatniej akcji meczu z CHEMIKIEM Police.
Tabela końcowa;
1. Stal Stocznia Szczecin 10 pkt. 13 : 4
2. Pogoń Szczecin 10 pkt. 15 : 7
3. Flota Świnoujście 6 pkt. 12 : 6
4. Chemik Police 3 pkt. 9 : 16
5. Pomorzanin Nowogard 0 pkt. 6 : 22
Skład zwycięskiej drużyny; Krzysztof Rutecki (kpt.), Dariusz Zawadzki (br.), Artur Durzyński, Piotr Bieniek, Paweł Czerniawski, Arkadiusz Zawadzki, Arkadiusz Suchocki, Marek Wildburg, Krzysztof Malinowski i Dariusz Kuwikowski.

Wyróżnienia indywidualne; królem strzelców został Krzysztof Malinowski , najlepszym bramkarzem – Dariusz Zawadzki obaj z zespołu Stal Stocznia a najlepszym zawodnikiem uznano Tomasza Brzozowskiego z Pogoni Szczecin.
Na zakończenie turnieju, współorganizator i sponsor poczęstunku po rywalizacji – Pan Mirosław Pietrowski firma MIRAN, wręczył przedstawicielom drużyn i wyróżnionym zawodnikom okolicznościowe puchary i statuetki oraz zaprosił wszystkich do udziału w kolejnych zawodach za rok.
OSiR „Wyspiarz”

Facebook komentarze
Translate »