Rafał Trzaskowski kandydatem na Prezydenta RP

Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej jednomyślnie rekomenduje prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego na kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

– Idę się bić o Polskę, która będzie silna, o państwo, w którym wyciąga się wnioski z błędów III RP, ale nie depcze się wszystkiego, co przez 30 lat udało nam się wspólnie osiągnąć. Idę walczyć o państwo, w którym samorządy są silne, bo to samorządy są blisko obywateli. Idę walczyć o państwo, które jest lojalnym, czasami trudnym partnerem w stosunkach międzynarodowych, ale nie obraża wszystkich partnerów siedzących przy stole, dla którego bezpieczeństwo jest najważniejsze. Państwo silne, demokratyczne i oparte o to, co najważniejsze – o rządy prawa- mówił Rafał Trzaskowski.

– Sytuacja nie jest łatwa, ale może i lepiej, bo to wymaga od nas wszystkich pełnej konsolidacji i energii do tego, żeby walczyć i wygrać w tych wyborach. Mam nadzieję, że właśnie od Warszawy zacznie się ta olbrzymia fala zmiany. I co najważniejsze wszyscy musimy do tych wyborów, które wywalczyliśmy, pójść i zagłosować – mówił podczas konferencji prasowej Rafał Trzaskowski.

Pierwszą decyzją Rafał Trzaskowski jako Prezydenta RP będzie ustawa o zwiększeniu finansowania służby zdrowia do 6% PKB. Pieniądze, które idą dzisiaj na propagandę, partyjną telewizję powinny zostać przeznaczone właśnie na zdrowie Polek i Polaków, na szpitale.

Dzisiaj potrzebna jest zupełnie nowa polityka, która będzie się opierać o solidarność.
To będzie początek wielkiej fali zmian w Polsce, gdzie wartości najważniejsze – równość, sprawiedliwość, godność – odzyskają swoje właściwe znaczenie!

To idzie zmiana! ?? Prezydent Rafał Trzaskowski! ✌️

? Dołącz do tej wielkiej fali zmian!
? Działajmy wspólnie!


Dodaj komentarz