Rafał Trzaskowski może być pewien startu. Już uzbierał 100 tys. podpisów

Komitet Rafała Trzaskowskiego już uzbierał 100 tys. podpisów potrzebnych do zarejestrowania jego kandydatury w wyborach prezydenckich – dowiedział się nieoficjalnie DGP. „Tempo w skali kraju mamy takie, że w jeden dzień zbieramy tyle, co w tydzień przy dotychczasowych kampaniach z różnych wyborów” – deklarują politycy PO. PiS odpowiada: „My mieliśmy tempo zbierania podpisów rzędu 100 tys. dziennie”.

Z naszych nieoficjalnych informacji z kilku źródeł wynika, że komitet Trzaskowskiego już uzbierał wymaganą prawem wyborczym liczbę podpisów, a to, co dzieje się wokół sprawy teraz, to już tylko pokaz politycznej siły, a nie wyścig z czasem. W samej Warszawie zebraliśmy już kilkadziesiąt tysięcy podpisów. A na podstawie danych z kilku regionów widać, że przebiliśmy pułap 100 tys. – mówi nam osoba z otoczenia kandydata Koalicji Obywatelskiej.

Na stronie internetowej trzaskowski2020.pl na razie widnieje informacja (stan na godz. 11), że uzbierano 48 378 podpisów, czyli prawie połowę wymaganego limitu. Tyle że, jak słyszymy, to podpisy zweryfikowane i fizycznie zwiezione do centrali, zaś dane z regionów spływają w wolniejszym tempie. Sztab też niespecjalnie ma powody, by te dane na bieżąco aktualizować. – Wszyscy wiedzą, że zbiera się do 100 tys. plus ewentualnie 20-30 tys. zapasu.

źródło: wiadomosci.dziennik.pl


➡️ Śledż nas na Facebooku


Zostaw komentarz / Facebook

Dodaj komentarz