Roboty wykończeniowe

RAPORT Z POSTĘPU PRAC – 05 III 2023

Na budowie tunelu pod cieśniną Świny, po stronie wyspy Wolin, kontynuowane są roboty wykończeniowe między innymi w komorze odbiorczej. W budynku Stacji Trafo TK2 wykonywane są prace instalacyjne. Na rampie i w tunelu wykonanym metodą stropową, montowana jest obudowa z paneli aluminiowych na ścianach szczelinowych. Plac budowy jest porządkowany.

W tunelu drążonym już niedługo rozpocznie się układanie warstwy wiążącej – asfaltu lanego. Podłoże w tunelu (izolacja) jest dokładnie czyszczona. Konstrukcja wyjść ewakuacyjnych, wykonanych metodą mrożenia gruntu, jest doszczelniana. Trwa montaż instalacji infrastruktury, uszczelnianie prefabrykatów oraz czyszczenie i uszczelnianie całej obudowy tunelu TBM.

W komorze startowej na wyspie Uznam prace koncentrują się na wykończeniu pomieszczeń technicznych i ewakuacyjnych. Montowane są drzwi. W części rampowej na ścianach szczelinowych montowana jest elewacja. W budynku Biura Centrum Obsługi, gdzie będzie można kontrolować, co dzieje się w tunelu, podłączane są wszystkie potrzebne urządzenia oraz instalacje. W wentylatorni VC1 zakończyło się montowanie tłumików, a także krat wentylacyjnych w otworach wyrzutni. Wykonywane są prace instalacyjne pod zasilenie wentylatorów wyciągowych.

źródło: Wykonawca

Facebook komentarze
Translate »