Obywatelska Kontrola Wyborów
Rejs Krzysztofa Baranowskiego na jachcie „Świnoujście”

Rejs Krzysztofa Baranowskiego na jachcie „Świnoujście”

Rejs Krzysztofa Baranowskiego na jachcie „Świnoujście”, który udostępni Jacht Klub Marynarki Wojennej „Kotwica” ze Świnoujścia. Jacht jest konstrukcją Andrzeja Skrzata COBRA 41 o długości 12,3 m i powierzchni ożaglowania 90 m kw., przeznaczona dla 8-osobowej załogi.
Proponowana trasa – pasatami przez Kanał Panamski. Rejs dostawczy, załogowy, etapami do Kadyksu, później solo: Wyspy Kanaryjskie (Lanzarote lub Teneryfa), Małe Antyle (Martynika lub Gwadelupa), Colon (Kanał Panamski), Markizy (Nuku Hiva), Wyspy Towarzystwa, Fidżi, Papua-Nowa Gwinea (Port Moresby), Cieśnina Torresa, Australia (Darwin), Seszele, Aden, Kanał Sueski, Kreta, Kadyks – i stamtąd rejs dostawczy, załogowy do Polski.

Rejs solo będzie finansowany z własnych środków, ale armator życzy sobie, by jacht wcześniej doposażyć, co zresztą jest potrzebne ze względu na charakter wyprawy.

Niewiele osób w wieku 85 lat decyduje się na dłuższe wyprawy żeglarskie, ale Kapitan Krzysztof Baranowski jest w dobrej formie, o czym pisze na swoim profilu społecznościowym Na lądzie dba o swoją kondycję startując w narciarstwie alpejskim (slalom gigant, II miejsce w Pucharze Zakopanego w styczniu 2023, zawody instruktorów-seniorów itd.).
Krótko mówiąc: Kapitan Krzysztof Baranowski cierpi jedynie na szczególny rodzaj choroby morskiej, na którą jedynym lekarstwem jest OCEAN.

Więcej szczegółów niebawem.

foto. Krzysztof Baranowski

Facebook komentarze
Dopilnujmy, by wybory były uczciwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »