ROZBIŁ SZYBĘ WYSTAWOWĄ. CHWILĘ PO TYM BYŁ W RĘKACH STRÓŻÓW PRAWA

Kilkanaście minut przed godziną 19:00, Oficer Dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który miał wybić szybę wystawową w jednym z punktów na terenie Świnoujścia. Dzięki godnej naśladowania postawie postronnej osoby oraz błyskawicznie podjętej przez policjantów interwencji, sprawca został zatrzymany zaraz po popełnieniu przestępstwa.

Reagowanie na przestępstwa, których jesteśmy świadkami, w dużej mierze pozytywnie wpływa na poziom bezpieczeństwa oraz daje przestępcom jasny przekaz, że społeczeństwo nie przyzwala na zachowanie niezgodne z prawem.

Dzięki właściwej reakcji postronnej osoby, która widząc mężczyznę wybijającego szybę wystawową, zadzwoniła na telefon alarmowy 112, możliwe było zatrzymanie sprawcy na gorącym uczynku.

Zatrzymany mężczyzna to 28-letni mieszkaniec Świnoujścia, który w chwili popełnienia przestępstwa był pod wpływem alkoholu. Mężczyźnie po wytrzeźwieniu przedstawiony został zarzut zniszczenia cudzej rzeczy, do którego przyznał się w całości.

Zgodnie z artykułem 288§1 Kodeksu Karnego, tego typu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

O dalszych losach 28-latka zadecyduje Sąd.

sierż. Kamil Zwierzchowski
Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

foto. ewyspiarz.info / Ryszard Zabielski

Zostaw komentarz

ewyspiarz.info - Serwis Informacyjny.


Dodaj komentarz