Wszystkich Świętych

Ruch we Wszystkich Świętych. Darmowy parking i przejazdy autobusami. Zmiana organizacji ruchu.

Prosimy wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność w okresie dnia Wszystkich Świętych. Organizacja ruchu ulicy Karsiborskiej w rejonie cmentarza komunalnego zmieni się w tym czasie analogicznie, jak w roku ubiegłym. Czasowa organizacja ruchu funkcjonować będzie od poniedziałku 30 października godz. 8 do czwartku 2 listopada godz. 8.

Najważniejsze informacje:

– w dniach 30.10.2023 r. (godz. 8:00) – 02.11.2023 r. (godz. 8:00) linia autobusowa nr A nie będzie realizować kursów przez Cmentarz (ul. Karsiborska) w związku ze zmianą organizacji ruchu;,
– 1 listopada do Cmentarza Komunalnego przy ul. Karsiborskiej zostanie uruchomiona linia specjalna nr „C” przez ul. Karsiborską i ul. Steyera;
– 1 listopada przejazdy komunikacją miejską są bezpłatne;
– Miejski Parking Niestrzeżony P8 w pobliżu cmentarza przy ulicy Steyera (wjazd przez drogę wewnętrzną) od poniedziałku 30 października 2023 r. do czwartku 2 listopada 2023 r. będzie bezpłatny.
Wszystkich Świętych

Dla kierowców

Na ulicy Karsiborskiej – pomiędzy ulicą Grunwaldzką a Nowokarsiborską – ruch na jezdni odcinkowo odbywał się będzie jednokierunkowo – od zjazdu przy ul. Karsiborskiej 7 do skrzyżowania ulic Karsiborska-Nowokarsiborska. Od zjazdu przy ulicy Karsiborskiej 7 do końca zatoki postojowej za bramą główną cmentarza jezdnia zostanie lewostronnie zwężona. Wygrodzona zostanie również zatoka postojowa po przeciwnej stronie ulicy w tym rejonie. Cały prawy pas ruchu na jezdni pozostanie dla normalnego ruchu pojazdów od strony ulicy Grunwaldzkiej w kierunku ulicy Nowokarsiborskiej i tunelu pod Świną.

Postój pojazdów

Nie będzie możliwe parkowanie z żadnej strony zwężonego odcinka ulicy Karsiborskiej. Na całym jednokierunkowym odcinku ulicy Karsiborskiej obowiązuje również zakaz zatrzymywania z prawej strony ulicy. Postój pojazdów możliwy będzie po lewej stronie jezdni na niezwężonym jednokierunkowym odcinku ulicy Karsiborskiej, przy czym przypominamy, że niedozwolone jest zatrzymanie na przejściu dla pieszych ani w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem. Ponadto na postój pojazdów przeznaczony jest Miejski Parking Niestrzeżony P8 w pobliżu cmentarza na ulicy Steyera (wjazd przez drogę wewnętrzną), na którym parkowanie w tym okresie będzie bezpłatne.

Dla pieszych

Piesi, analogicznie jak w roku ubiegłym, nie będą mogli poruszać się całą szerokością drogi w rejonie cmentarza, ponieważ na jezdni odbywał się będzie ruch samochodowy. Piesi powinni poruszać się chodnikami, a jezdnię przekraczać tylko w miejscach wyznaczonych przejść dla pieszych. Przejścia dla pieszych znajdują się w rejonie skrzyżowania z ulicą Grunwaldzką i skrzyżowania z ulicą Nowokarsiborską, a pomiędzy nimi także w rejonie obu par przystanków autobusowych („Cmentarz – Brama Główna” i „Cmentarz – Brama nr 2”) oraz sklepu Hipper (wcześniej: PSB „Mrówka”). Z uwagi na duże natężenie ruchu pieszych w rejonie cmentarza i stoisk z handlem zniczami i kwiatami, część jezdni odcinkowo zostanie wygrodzona w celu zapewnienia buforu bezpieczeństwa pomiędzy niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego a pojazdami samochodowymi.

Wszystkich Świętych
Wszystkich Świętych
Komunikacja autobusowa

Z uwagi na wprowadzany jeden kierunek jazdy na odcinku ulicy Karsiborskiej przy cmentarzu w kierunku od ulicy Grunwaldzkiej do ulicy Nowokarsiborskiej, przystanki autobusowe w przeciwnym kierunku będą wyłączone z obsługi w całym okresie funkcjonowania tymczasowej organizacji ruchu. Zachowanie jednokierunkowej przejezdności ulicy Karsiborskiej pozwoli natomiast zachować jednokierunkową obsługę przystanków na ulicy Karsiborskiej podczas Uroczystości Wszystkich Świętych. Przypominamy jednocześnie, że 1 listopada wszystkimi autobusami komunikacji miejskiej podróżować można bezpłatnie.

Jarosław Jaz

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście

Facebook komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »