Skórka niewarta wyprawki

Skórka niewarta wyprawki

5 kwietnia 2023 roku jest 406. dniem wojny. Trwa exodus ukraińskich rodzin. Kilka milionów Ukraińców mieszka dziś w Polsce. Co trzecia osoba mieszkająca w Polsce chce wrócić do domu. Również w Świnoujściu przebywają uchodźcy, o których zadbał lokalny samorząd, zapewniając dach nad głową, żywność i dostęp do wszystkich udogodnień. Świnoujski samorząd udziela również pomocy w integracji ze środowiskiem uchodźców mających trudności w przystosowaniu się do życia w naszym kraju. Niestety nie wszyscy potrafią się przystosować do warunków życia panujących na obcym terenie.

Przykładem niech będzie sytuacja, której świadkiem był nasz reporter w jednym z supermarketów.

– Stojąc przy kasie, byłem świadkiem zakupu skórki od banana przez jednego z klientów sklepu. Jak się okazało, był to Ukrainiec, który wcześniej zjadł tego banana na terenie sklepu, a przy kasie zażądał zważenia skórki, za którą chciał zapłacić – opisuje reporter

Klienci stojący przy kasie z niedowierzaniem patrzeli na Ukraińca i z uśmiechem pod nosem kwitowali jego zachowanie. Klient był nieustępliwy ze swoim żądaniem. Na pomoc kasjerce pospieszyła inna wezwana pracownica, która stwierdziła, że klient ma zapłacić za całego banana, którego wcześniej zjadł na terenie sklepu podczas robienia zakupów, Niestety i ta perswazja nic nie pomogła. Kolejna pomoc pracownika z biura przyniosła oczekiwane rozwiązanie.

– Wstrzymuje Pan pracę sklepu, a kolejka się wydłuża. Wezwiemy policje, która korzystając z monitoringu wszystko wyjaśni, albo zapłaci Pan za wagę całego Banana, który przyniosła pracownica – powiedział pracownik.

Nie trudno się domyślić, że klient wybrał wariant drugi i zapłacił za zważony banan dostarczony przez pracownika z półki sklepowej.

Na odchodne usłyszał od jednego z klientów stojących w długiej kolejce, że jak nie podobają się zasady panujące w polskich sklepach, to wracaj na Ukrainę.

Tak się zastanawiam, Tyle przywilejów otrzymali Ukraińscy uchodźcy, a o nas małych polaczkach władza całkowicie zapomniała. Mam na myśli osoby potrzebujące naszej pomocy. Gdyby nie pomoc WOŚP w wyposażaniu szpitali, internetowe zbiórki dla dzieci walczących o życie czy aborcje poza granicami kraju… to gdzie byśmy byli?

Artykuł pisany na kolanie, ale nie nocą.
Zabielski Ryszard / ewyspiarz.info

Facebook komentarze
Translate »