Obywatelska Kontrola Wyborów

Sobotni poranek w parku.

Chłodny i dżdżysty pierwszo kwietniowy sobotni poranek przywitał uczestników #287 parkrun Świnoujście Niektórzy jeszcze z odciśniętymi poduszkami na policzkach, inni w strojach przypominającymi piżamę a jeszcze inni w nieładzie na głowie stanęli na linii startu zgłaszając koordynatorowi spotkania pełną lub prawie pełną gotowość do biegu. Ale zanim ten nastąpił, koordynator przekazał wiadomości z centrali gdzie podjęto decyzję, że od najbliższego weekendu będziemy biegać w odwrotną stronę (de facto powinniśmy już od dzisiaj biegać w przeciwnym kierunku, ale zespół parkrun Świnoujście nie zdążył przygotować trasy i dostał niejako dyspensę na dzisiejszy bieg – mogliśmy zatem ten ostatni raz biec w normalnym kierunku). Decyzja ta podyktowana jest najnowszymi badaniami japońskich, chińskich i amerykańskich naukowców ze Sport University and First Aprils w Bostonie, które jednoznacznie wskazują, że w wyniku przebiegunowienia ziemi, sportowcy biegający w prawą stroną wykorzystują mniej obciążoną lewą nogę co ma zdecydowany wpływ na osiągnięcia sportowe. Ponoć MKOl zastanawia się nad zmianą infrastruktury oraz przepisów ,aby lekkoatleci na najbliższej olimpiadzie w Paryżu (w 2024 r.) biegali na stadionach już w prawą stronę. W ślad za tym idzie Polska Ekstraklasa Żużlowa i od przyszłego sezonu startuje w przeciwnym kierunku, zmuszając wszystkie drużyny do przebudowy motorów.
Ale wracajmy na naszą trasę i do wyników osiągniętych dzisiaj w Świnoujściu. Do walki o zaszczytne miano najszybszego porannego biegacza stanęło 32 śmiałków. Spośród 15 startujących pań bezkonkurencyjne dzisiaj okazały się: Joanna RZEMIENIECKA-GRUDZIEŃ (24:45), Agata PEŁKA (27:19) oraz Sandra LAUDIEN (27:20). Z 17 panów dzisiaj biegnących najkrócej na trasie przebywali: Paweł SZCZERBATY (21:17), Radosław NOWAK (22:13) oraz Bartosz TURLEJSKI (23:42). Najszybszym gratulujemy jak zwykle formy a pozostałym uczestnikom udziału i pokonania dystansu. Niestety nie udało się dzisiaj pobić żadnego z rekordów życiowych (może za tydzień biegając w przeciwną stronę posypią się rekordy dając wiarę nowym badaniom). Gościliśmy dzisiaj 3 debiutantów, w tym przesympatyczną parę reprezentującą parkrun Poznań –Dąbrówka. Szczegółowych informacji na temat biegu należy szukać na https://www.parkrun.pl/swinoujscie/results/latestresults/
Sobotnie zmagania wspierało w ramach wolontariatu 9 wolontariuszy, którzy sprawnie i w pełni profesjonalnie, jak przystało na świnoujskich wolontariuszy, przeprowadziło #287 edycję świnoujskiego parkrunu. Sprawili też bardzo miłą niespodziankę dla gości spoza Świnoujścia, fundując każdemu z nich jednorazowy całkowicie darmowy przejazd samochodem przez wkrótce otwierany tunel (laureatom nagrody gratulujemy bardzo serdecznie).

A my już dzisiaj zapraszamy na kolejny, okrągły #288 parkrun Świnoujście. Zapraszamy wszystkich za tydzień w sobotę na godzinę 9.00 do Parku Zdrojowego. Pamiętajcie o zmianie kierunku biegu(ćwiczcie lewą nogę). Będziemy na Was czekać – do zobaczenia.

Zespół parkrun Świnoujście
Foto: Marcin Ruciński

Facebook komentarze
Dopilnujmy, by wybory były uczciwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »