Straż Miejska

Straż Miejska nietrzeźwym kierowcom nie odpuszcza

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świnoujściu w związku z bardzo dużym ruchem turystycznym na terenie naszego miasta mają „pełne ręce roboty”. Zdecydowana większość ujawnianych wykroczeń związana jest z nieprawidłowym parkowaniem i niestosowaniem się do znaku B-1 (zakaz ruchu w obu kierunkach). 

Należy pamiętać, że obowiązek stosowania się do przepisów wynikających z Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym należy do każdego kierowcy poruszającego się po terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Każdy obywatel przebywający na terenie RP ma też obowiązek stosować się do wszystkich przepisów obowiązujących na terenie kraju.  Obcokrajowcy muszą się też liczyć z konsekwencjami jakie grożą za kierowanie pojazdem po użyciu lub będąc pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie.  

Kilka tygodni temu funkcjonariusze straży miejskiej zatrzymali kierowcę z związku z niezastosowaniem się do znaku B-1. Zachowanie obywatela Niemiec wzbudziło podejrzenie u przeprowadzającej interwencję strażniczki miejskiej, że kierowca może znajdować się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka. W związku z powyższym został wezwany na miejsce interwencji patrol Policji. Przeprowadzony przez policjantów z KMP w Świnoujściu test na obecność narkotyków potwierdził podejrzenia funkcjonariuszki. Dalsze postępowanie zostało przekazane do KMP Świnoujście.

W dniu wczorajszym funkcjonariusze straży miejskiej podczas interwencji związanej z niestosowaniem się do znaków drogowych ujawnili kolejnego kierowcę, który zdecydował się prowadzić pojazd po spożyciu alkoholu. Na miejsce interwencji został wezwany patrol policji. Badanie potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy. Sprawa obywatelki Niemiec została przekazana do KMP Świnoujście.  

– Bardzo cieszę się że Świnoujście jest miastem odwiedzanym przez obywateli z bardzo wielu krajów. Strażnicy chętnie służą pomocą każdemu turyście na terenie naszego miasta. Jednak osoby naruszające obowiązujące przepisy muszą liczyć się z konsekwencjami swojego postępowania – mówi Rafał Marciszewski, komendant Straży Miejskiej w Świnoujściu.

Tekst: SM/BIK UM Świnoujście

Facebook komentarze
Translate »