Świnoujścianie wychodzili nagrodę. Wiadomo na co pójdzie.

Świnoujścianie

Czek na 20 tys. złotych otrzymało dziś Miasta Świnoujście za zajęcie II miejsca w Rankingu Miast w wyzwaniu Healthy Cities organizowanym przez Grupę Lux Med. Celem akcji było zmobilizowanie jak największej liczby osób do aktywności fizycznej i regularnego robienia 6000 kroków dziennie. W wyzwaniu wzięło udział 66 miast z całej Polski.
Healthy Cities to innowacyjny projekt, którego celem jest promowanie aktywności fizycznej i równoczesne realizowanie działań przyjaznych dla środowiska.
W imieniu Świnoujścia wystartowała grupa 59 naszych mieszkańców, którzy wspólnie przeszli i przebiegli ponad 1 milion kroków. W czołówce znaleźli się członkowie Stowarzyszenia Biegacze Świnoujście, których zaangażowanie w wyzwanie miało duży wpływ na sukces całej grupy.
Dziś w południe przedstawiciele Grupy Lux Med przekazali czek na ręce Zastępcy Prezydenta Pawła Sujki, Przewodniczącej Rady Miasta (która również brała udział w akcji) Elżbiety Jabłońskiej oraz świnoujścian Karoliny Romańskiej i Piotra Maćkowiaka, którzy wraz z Dominiką i Ewą Kowalską „nabili” miastu najwięcej kroków.
– Mocno wierzymy, że za rok Świnoujście zajmie pierwsze miejsce – powiedziała Karolina Romańska.
Nagroda zostanie przekazana na kupno profesjonalnego urządzenia służącego do elektronicznego, indywidualnego pomiaru czasu podczas zawodów sportowych.
BIK UM Świnoujście

Zostaw komentarz

ewyspiarz.info - Serwis Informacyjny.