Latarnia morska w Świnoujściu

Świnoujście bez dostępu do plaży i latarni morskiej?

Wszystko wskazuje, że w najbliższe dni zadecydują o przyszłości naszej ukochanej Latarni Morskiej. Czy będzie tętniącym życiem, powoli wracającym do minionej świetności biało-czerwonym promyczkiem na mapie turystycznej Polski i Europy, czy powrócą zakazy i szlabany – czyli otoczona zasiekami, zamknięta na Gości Latarnia stanie się umierającym śladem po dawnej przeszłości.
W związku z nowelą przepisów, wojewoda zachodniopomorski może wprowadzić w każdej chwili decyzję o zamknięciu jednej drogi dojazdowej do naszej Królowej- służby takie jak Straż Graniczna rozpoczęły przygotowania do takiej operacji w celu zwiększenia bezpieczeństwa naszego dotąd „kochanego” sąsiada- Terminalu LNG. Strefa nie jest duża i ma wynosić do 200 m od obecnego ogrodzenia Terminalu. Niestety- w jej obrębie zlokalizowana jest droga prowadząca do nas ( druga, która jest budowana także!).
Co ważne- latarnia nie jest w żadnej ze stref!!! I zgodnie z przepisami, nawet po wprowadzeniu zarządzenia nie jest wyłączona z użytkowania! W strefie- powtórzmy- jest natomiast jedyne droga, która do nas prowadzi!
Dziś Rada Miasta na wniosek Świnoujskiej Organizacji Turystycznej wystosowała w trybie uchwały oświadczenie do Władz Państwowych, w którym wzywa o szacunek do wcześniej zwartych porozumień i takie procedowanie ograniczeń, by zachować do nas, plaży na Warszowie, niezakłócony dostęp. Apel ma poparcie władz Świnoujścia, które na spotkaniu z Wojewodą Zachodniopomorskim będą przekonywać decydentów do przygotowania alternatywnych rozwiązań. DZIĘKUJEMY!
Jest nadzieja- funkcje Wojewody Zachodniopomorskiego pełni Zbigniew Bogucki – Wojewoda Zachodniopomorski – który jak dotąd uważany jest za polityka otwartego i gotowego do kompromisu.
Panie Wojewodu! Liczymy na Pana!
Trzymajcie ( kolejny) raz za naszą Latarnię kciuki.
ps. apel poprali wszyscy Radni- jednogłośnie!
W poprzedzającej dyskusji jedynie jeden radny- @marek niewiarowski https://www.facebook.com/marek.niewiarowski.5
poddał w wątpliwość treść apelu mówić, że należy do tego tematu „podchodzić z rozsądkiem” i opowiadając o tym, jak Rosjanie tego typu infrastrukturę bombardują na Ukrainie (sic!!) . Wartościując interes mieszkańców prawobrzeża, z racją stanu zapomniał, że Racja Stanu to także Dobrodziejstwo KAŻDEGO MIESZKAŃCA- także Świnoujścia! Co do uwag Pana Radnego, że można dostać się do nas łódką …. bez komentarza. Ręce opadają!
Ostatecznie i ten Radny zagłosował za przyjęciem uchwały.
cdn.

Źródło: https://www.facebook.com/latarniaswinoujscie

Facebook komentarze
Translate »