Świnoujście – Kalendarz imprez
Świnoujście – Kalendarz imprez

Świnoujście – Kalendarz imprez Grudzień 2023r.

Program imprez – GRUDZIEŃ 2023

1 GRUDNIA – PIĄTEK

godz.19:00 Gwiazdo południowych mórz… – koncert szantowy, poświęcony twórczości Jerzego Porębskiego
Miejsce: Sala Teatralna MDK Świnoujście, ul. Jana Matejki 11
Organizator: MDK Świnoujście

2 GRUDNIA – SOBOTA

godz.07:00 do 22:00 Wodny Tor Przeszkód
dla dzieci pow.6 r.ż./ dzieci w wieku 7 -13 lat wyłącznie pod nadzorem opiekunów prawnych
Miejsce: Uznam Arena – Pływalnia ul. Grodzka 5, do wejścia uprawnia zakup biletu wstępu
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”

godz. 09:00 PARKRUN – Bieg, trucht lub marsz na dystansie 5km z pomiarem czasu
Miejsce: Park Zdrojowy w pobliżu wejścia do parku przy ul. Chrobrego (od strony północnej)
Organizator: PARKRUN Świnoujście

godz. 10:00 – 14:00 Giełda kolekcjonerska i Giełda książek
Miejsce: Pasaż Rondo, Pasaż Rondo, Pl. Wolności 6
Organizator: Handlowcy z pasażu Rondo, Koło filatelistyczne w Świnoujściu
Wstęp wolny

IX Inwazja Morsujących Mikołajów
Miejsce: świnoujska plaża przy Centrum Ratowników (wejście od ul. Powstańców Śląskich)
W programie:
godz. 11:15 parada Morsów ze stadionu przy ul. Matejki 22
godz. 11:45 powitanie uczestników Inwazji na plaży
godz. 11:50 wybór Miss i Mr oraz wręczenie nagród
godz. 11:55 rozgrzewka
godz. 12:00 do 12:20 kąpiel Morsów
godz. 12:30 blok integracyjny (ognisko, ciepłe posiłki)
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
więcej informacji:www.osir.swinoujscie.pl

 

godz. 12:00 do 14:00 Siatkarska Liga Pokoleń
Miejsce: Uznam Arena – hala ul. Grodzka 5
Mecz: OSiR – PSP
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”

godz.16:00 i 17:15 – Grupa A Świnoujska Basket Liga
Miejsce: hala sportowa ul. Piłsudskiego 9 (wejście boczne od strony ul. Hołdu Pruskie)
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”

3 GRUDNIA – NIEDZIELA

godz. 07:00 do 22:00 Wodny Tor Przeszkód
Miejsce: Uznam Arena – Pływalnia ul. Grodzka 5
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”

Wstęp wolny!!!!

Wydarzenie organizowane w ramach nagrody za zdobycie II miejsca w Sportowym Turnieju Miast
i Gmin

Miasto Świnoujście wzięło udział w XXIX Sportowym Turnieju Miast i Gmin, który odbył się
w terminie 23-29 września 2023 r. Zdobyliśmy 2 miejsce z nagrodą w wysokości 5000,00 zł
W ciągu 7 dni odbyło się 239 imprez sportowych, w których wzięło udział aż 28619 osób w różnym wieku.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się treningi piłkarskie, lekkoatletyczne, taneczne i sporty walki. Imprezy w dużej mierze organizowane były przez stowarzyszenia sportowe działające w naszym mieście, m.in.: Flota Świnoujście, Prawobrzeże Świnoujście, Akademia Baltica, UKS Albatros, Studio Tańca Etiuda, Klub Tańca Sportowego ATU, Klub Tańca Sportowego Jantar, MKL Maraton oraz Świnoujska Akademia Karate Kyokushin. Ponadto w organizację imprez włączyły się niemalże wszystkie miejskie placówki edukacyjne: przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy.

Od godz. 11.00 Świąteczna Wyspa Mikołaja
Miejsce: teren Miasta Świnoujście
W programie:
godz. 11:00 parada Mikołajów
godz. 12:30 otwarcie Sali Domu Kultury „Słowianin”- Matejki 43- rozdawanie paczek Świątecznych.
– Alpaki z Folwarku Alpaka
– Występ chóru LOGOS
– ciepły poczęstunek
– malowanie twarzy
– Słodkości z Tortowego Zakątku
– tworzenie ozdób świątecznych
– elfia poczta do Mikołaja
– dekorowanie pierników
– tworzenie najdłuższego łańcucha na choinkę
– przepisy z kuchni Pani Mikołajowej
– tablica zagadek Stowarzyszenia „Na kocią łapę”

Organizator: Stowarzyszenie Aktywnego Wsparcia „Biegnij z Pomocą”

godz. 16:00 i 17:15 – Grupa B Świnoujska Basket Liga
Miejsce: hala sportowa ul. Piłsudskiego 9 (wejście boczne od strony ul. Hołdu Pruskie)
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”

5 GRUDNIA – WTOREK

godz. 10:45 Siatkówka dziewcząt Igrzyska Dzieci
Miejsce: hala sportowa ul. Piłsudskiego 9
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”

6 GRUDNIA – ŚRODA
godz.16:00 Mikołajkowy Turniej Talentów
Miejsce: Filia MDK Warszów, ul. Sosnowa 18
Organizator: MDK Świnoujście
wstęp wolny
godz.17:00 Rozświetlenie Choinki i spotkanie z Mikołajem
Miejsce: pl. Wolności
Organizator: Miasto Świnoujście
wstęp wolny
godz. 18:00 Mikołajkowa Dyskoteka
Miejsce: Filia MDK Warszów, ul. Sosnowa 18
Organizator :MDK Świnoujście
wstęp wolny
7 GRUDNIA – CZWARTEK

godz. 10:45 Siatkówka chłopców Igrzyska Dzieci
Miejsce: hala sportowa, ul. Piłsudskiego 9
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”

9 GRUDNIA – SOBOTA

godz. 09:00 PARKRUN – Bieg, trucht lub marsz na dystansie 5km z pomiarem czasu
Miejsce: Park Zdrojowy w pobliżu wejścia do parku przy ul. Chrobrego (od strony północnej)
Organizator: PARKRUN Świnoujście
Wstęp wolny

godz. 12:00 Wykład dla słuchaczy UTW Świnoujście
Miejsce: Sala Teatralna MDK Świnoujście, ul. Jana Matejki 11
Organizator: MDK Świnoujście
Wstęp wolny

od 12:00 do 14.00 Siatkarska Liga Pokoleń
Miejsce: Uznam Arena – hala ul. Grodzka 5
Mecz: GELATTI – NIESPODZIANKA
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”

godz. 16:00 i 17:15 – Grupa A Świnoujska Basket Liga
Miejsce: hala sportowa ul. Piłsudskiego 9 (wejście boczne od strony ul. Hołdu Pruskie)
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”

10 GRUDNIA – NIEDZIELA

Młodzieżowa Liga Koszykówki
Miejsce: Hala Sportowa Uznam Arena ul. Grodzka 5
godz. 12:00 – JCH The Sailors III vs JCH The Sailors II
godz. 12:00 – OSiR I vs JCH The Sailors I
godz. 13:00 – OSiR II vs OSiR III
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”

od 16:00 i 17:15 – Grupa B Świnoujska Basket Liga
Miejsce: hala sportowa ul. Piłsudskiego 9 (wejście boczne od strony ul. Hołdu Pruskie)
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”

godz. 18:30 Grand Prix/Liga Siatkówki 2023/2024
Miejsce: hala sportowa ul. Piłsudskiego 9 (wejście boczne od strony ul. Hołdu Pruskiego)
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”

godz. 18:00 „Grudniowa opowieść” – koncert świąteczny w wykonaniu Baltic Neopolis Orchestra

Miejsce: Sala Teatralna MDK Świnoujście, ul. Jana Matejki 11
Organizator: BONO
Współorganizator: MDK Świnoujście
wstęp wolny

11 – 22 GRUDNIA

godz. 10:00 – 17:00 Bożonarodzeniowy Jarmark Rękodzieła Artystycznego
Miejsce: Pasaż Rondo, Pasaż Rondo, Pl. Wolności 6
Organizator: Handlowcy z pasażu Rondo, Koło filatelistyczne w Świnoujściu
Wstęp wolny

12 GRUDNIA – WTOREK

godz. 10:45 Siatkówka dziewcząt Licealiada
Miejsce: Uznam Arena – hala ul. Grodzka 5
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”

14 GRUDNIA – CZWARTEK

godz. 10:45 Siatkówka chłopców Licealiada
Miejsce: Uznam Arena – hala ul. Grodzka 5
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”

16 GRUDNIA – SOBOTA

godz. 09:00 PARKRUN – Bieg, trucht lub marsz na dystansie 5km z pomiarem czasu
Miejsce: Park Zdrojowy w pobliżu wejścia do parku przy ul. Chrobrego (od strony północnej)
Organizator: PARKRUN Świnoujście
Wstęp wolny

od 12:00 do 14:00 Siatkarska Liga Pokoleń
Miejsce: Uznam Arena – hala ul. Grodzka 5
Mecz: LOGOS – NIESPODZIANKA
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”

16:00 i 17:15 – Grupa A Świnoujska Basket Liga
Miejsce: hala sportowa ul. Piłsudskiego 9 (wejście boczne od strony ul. Hołdu Pruskie)
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
więcej informacji: www.swibas.pl

17 GRUDNIA – NIEDZIELA

godz.11:00 Siatkówka dziewcząt i chłopców Igrzyska Młodzieży Szkolnej
Miejsce: hala sportowa ul. Białoruska
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”

WIELKI KONCERT ŚWIĄTECZNY I KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
Kiermasz Świąteczny i warsztaty rękodzieła dla dzieci
15:30 – 19:30 – Kiermasz Świąteczny
15:30 – 16:30 – Warsztaty rękodzieła dla dzieci
Miejsce: Sala Sportowa MDK, ul. Wojska Polskiego 1/1
Organizator: Społeczność Chrześcijańska „Piekarnia 44”
Wstęp wolny

Godz. 17:00 Wielki Koncert Świąteczny
Miejsce: Sala Teatralna MDK, ul. Wojska Polskiego 1/1
Organizator: Społeczność Chrześcijańska „Piekarnia 44”
Wstęp wolny

od 16:00 i 17:15 – Grupa B Świnoujska Basket Liga
Miejsce: hala sportowa ul. Piłsudskiego 9 (wejście boczne od strony ul. Hołdu Pruskie)
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
więcej informacji: www.swibas.pl

godz.18:30 Grand Prix/Liga Siatkówki 2023/2024
Miejsce: hala sportowa ul. Piłsudskiego 9 (wejście boczne od strony ul. Hołdu Pruskie)
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”

23 GRUDNIA – SOBOTA

godz. 09:00 PARKRUN – Bieg, trucht lub marsz na dystansie 5km z pomiarem czasu
Miejsce: Park Zdrojowy w pobliżu wejścia do parku przy ul. Chrobrego (od strony północnej)
Organizator: PARKRUN Świnoujście
Wstęp wolny
30 GRUDNIA – SOBOTA

godz. 09:00 PARKRUN – Bieg, trucht lub marsz na dystansie 5km z pomiarem czasu
Miejsce: Park Zdrojowy w pobliżu wejścia do parku przy ul. Chrobrego (od strony północnej)
Organizator: PARKRUN Świnoujście
Wstęp wolny
31 GRUDNIA – NIEDZIELA

godz.23:00 Sylwester Miejski
Miejsce: Plaża Miejska, ul. Powstańców Śląskich (wejście)
Organizator: Miasto Świnoujście
Wstęp wolny

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany programu

Imprezy biletowane – bilety do nabycia w kasach MDK

7 grudnia 2023r. do 31 styczna 2024 r.- wystawa grafiki – plakatów pt. “Przypływy” autorstwa Mariana Dębskiego ze Szczecina w godzinach otwarcia galerii w budynku głównym Biblioteki przy ul. Piłsudskiego 15.
Wstęp wolny.

Od 22 grudnia 2023 r. “Stawa Młyny i inne znaki nawigacyjne na torze wodnym Świnoujście
– Szczecin”.
Miejsce: Muzeum Rybołówstwa Morskiego, Plac Rybaka 1

Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych

Urząd Miasta Świnoujście

Facebook komentarze
Translate »