Szybki świąteczny remont.

Pięknie udekorowana choinka prezentuje się zdecydowanie lepiej na tle odświeżonej ściany. Podobnie jak pyszne świąteczne potrawy przygotowane na estetycznym kuchennym blacie. Oto jak szybko i tanio możesz odnowić mieszkanie – nawet kilka dni przed świętami!

Jakie miejsca w domu warto odświeżyć przed świętami?

Aby szybko wyremontować mieszkanie, należy skupić się na pomieszczeniach, w których w czasie świąt przebywa się z rodziną i gośćmi najczęściej. Zapewne będzie to:

Kuchnia – to miejsce przygotowywania świątecznych posiłków i przestrzeń do nieformalnych rodzinnych spotkań,
Salon – to reprezentatywne miejsce podczas Bożego Narodzenia, w którym zazwyczaj stoi stół i choinka.
To w tych dwóch pomieszczeniach zazwyczaj mają miejsce rodzinne wydarzenia. Z tego powodu należy najbardziej zadbać o ich wygląd. Warto także lekko odświeżyć poniższe pomieszczenia, np. malując sufit:

przedpokój – przez pomieszczenie przejdą zaproszone osoby, być może zostaną w nim przyjęci kolędnicy,
łazienka – z pewnością odwiedzą ją goście podczas wielogodzinnego ucztowania.

Czym się zająć najpierw podczas remontu – podłogą czy ścianami?

Najlepiej zacząć od ścian. Podczas ich gruntowania i malowania istnieje ryzyko zachlapania podłogi, nawet jeśli dobrze się ją zabezpieczy. Szkoda byłoby więc zniszczyć nową podłogę.

Odświeżanie ścian — malowanie

Do szybkiego odświeżenia ścian można też tradycyjnie użyć farby do ścian.

Przed malowaniem trzeba odpowiednio przygotować pomieszczenie, czyli przykryć folią meble, a taśmą maskującą zabezpieczyć m.in. gniazdka ścienne, listwy przypodłogowe i sufitowe. Ścianę warto przetrzeć suchą szmatką lub umyć wilgotną gąbeczką, i odseparować ją od sufitu taśmą malarską.

Na wcześniej malowanych ścianach nie trzeba kłaść gruntu – można więc od razu przejść do nakładania farby za pomocą wałka, w trudno dostępnych miejscach, korzystając z pędzla. Warto nałożyć dwie warstwy, zachowując zalecany przez producenta odstęp czasowy.

Gdy farba wyschnie, wystarczy ostrożnie zerwać taśmy i… gotowe!

Jakiej farby użyć? Podobnie jak w przypadku kolorów wybór jest dość duży. W całym mieszkaniu doskonale sprawdzą się farby ceramiczne lub lateksowe, które wyróżniają się wysoką odpornością na zmywanie i szorowanie. Idealnie nadają się też do malowania pomieszczeń narażonych na kontakt z wodą, czyli łazience i kuchni lub pomieszczeń,w których często przebywają dzieci lub w tych, w których przechowuje się np. rower (są łatwo zmywalne).

Szybki świąteczny remont.
Szybki świąteczny remont.
Ciekawy efekt, np. w salonie, można uzyskać dzięki farbom strukturalnym, które przypominają m.in. przetarty tynk czy perłowy piasek.
Proste sposoby bywają najlepsze. Przemalowanie ścian nie tylko pozwoli Ci odświeżyć wnętrze. Jeśli zdecydujesz się na wybór kolorowej farby, możesz też je poważnie odmienić. Malowanie to również dobry sposób na zmianę proporcji pomieszczenia. Zależnie od tego, którą ścianę pomalujesz ciemniejszą barwą, może ono wydawać się wyższe, szersze czy przestronniejsze. Jeśli chcesz zaoszczędzić na malowaniu, możesz przeprowadzić te prace remontowe samodzielnie. Zlecając komuś malowanie, przygotuj wcześniej lokum, zabezpieczyć meble, listwy itp. Dzięki temu za usługę zapłacisz mniej.

Wymiana silikonu i fug – tani remont

Problemem w Twojej kuchni lub łazience są nieestetyczne fugi lub wykończenia silikonowe z widocznymi śladami pleśni? Nie musisz wymieniać całej glazury. Dobrym pomysłem jest usunięcie starych wypełnień między płytkami i zastąpienie ich nowymi. Wśród opcji, które pozwalają na tanią zmianę wyglądu fug, jest także ich farbowanie z pomocą specjalnych pigmentów. Nie masz umiejętności albo czasu, aby zająć się remontem fug samodzielnie? Zleć to zadanie fachowcowi.

Skontaktuj się z nami:
Tel. 661854846

Facebook komentarze
Translate »